Alpy patří k oblíbeným lyžařským destinacím nejen pro lyžaře z České republiky, ale i z široké Evropy. Milovníci zimních sportů si užívají perfektně upravené sjezdovky, ideální podmínky na zimní sporty a překrásnou krajinu ledovců a zasněžených hor. Stovky kilometrů sjezdovek svádí k té nejúžasnější zimní dovolené.

Aktuální sněhové podmínky evropských středisek najdete na odkazu sněhové zpravodajství

Destinace Zell am See
Středisko se nachází na břehu jezera a na zmrzlé hladině je možné v zimě bruslit a surfovat. Za krásnou, ale zároveň nejtěžší sjezdovku je považována trať Trass z vrcholu až do Zell am See o délce 6 kilometrů. V místě je možné zakoupit skipass, který platí na všechny vleky a lanovky a také na skibusy.

Zell am See disponuje v nadmořské výšce 750 metrů až 2 kilometry 75 sjezdovkami, z toho je 25 černých, 25 modrých a 25 červených tratí. Na vrchol sjezdovek vás dopraví 6 kabinkových lanovek, 9 sedačkových lanovek a 13 vleků. Sněhové a lyžařské podmínky v tomto středisku vám sdělí sněhové zpravodajství.

Destinace Schladming
Světoznámá destinace Schladming patří k pěti nejlepším alpským lyžařským regionům. Nabízí veškeré možnosti lyžování a je snadno dostupná i z České republiky. Schladming Dachstein se nachází asi 300 km od našich hranic.
Celé středisko je propojeno skibusy, které zdarma a v pravidelných intervalech spojují rozsáhlé lyžařské areály.
Středisko nabízí 160 km nádherných sjezdovek na lyžařské houpačce vedoucí přes čtyři hory a senzační počet 92 nejmodernějších lanovek a výtahů. Nejdelší sjezdová trať měřící 8 km s 2000 metrovým převýšením činí ze Schladmingu obrovský lyžařský ráj. Doprava na Planai (1900 m), se čtyřkilometrovou tratí a převýšením 1100 m, je zajištěna lanovkou přímo ze střediska. O příznivém počasí pro vaši lyžařskou dovolenou vás informuje sněhové zpravodajství.

Livigno
Panují zde výborné podmínky pro lyžování – výjimečná sněhová jistota, slunečné počasí, čistý vzduch, převážně moderní lanovky a dobré propojení skibusem.

Lyžování se odehrává na obou stranách horského údolí. Více sjezdovek naleznete na Vetta Blesaccia, lanovky sem míří z obou stran Livigna. Nejprudší sjezdovky podél kabinové lanovky Carosello jsou ideální pro rychlé carvingové oblouky. Z vrcholu Blesaccia vedou mírnější, ale rovněž královsky široké carvingové „dálnice“. Na strmosti přidají v dolních partiích při sjezdu do Livigna. Severní svahy jsou výborné pro milovníky freeride lyžování.

Vyznavači snowbordingu mohou využít snow-parku s U-rampou. Kromě návratové tratě pod starou dvousedačkou zde najdete samé špičkové sjezdovky. Cvičné terény mají své místo v hojném počtu podél pěší zóny.

Díky bezcelní zóně tu navíc můžete výhodně nakupovat (např. pohonné hmoty, cigarety, alkohol či oblečení módních značek).