Stejně jako ostatní části domu, i fasáda má svoji omezenou životnost. Vliv rozdílných teplot, větru, deště, prachu, vlhkosti a dalších faktorů se nepříznivě podepisuje na stavu fasády vašeho domu, a tak je potřeba jednou za čas fasádu oživit a zrenovovat.

K této práci je nejvhodnější využít zkušeností odborníka na rekonstrukce bytů a domů, který zná řešení pro všechny problémy, které se s renovací fasády pojí.

Nová fasáda pro váš dům

Nejen, že stará fasáda na vašem domě už nevypadá nejlépe a je opotřebovaná, snížené jsou i její izolační vlastnosti. S tím vším si ale při renovaci fasády stavební společnost poradí. Renovace fasády vám přinese zlepšení stavu i vzhledu fasády, výrazně se vylepší i tepelně-izolační vlastnosti a zvýší se tak i hodnota nemovitosti.

Jak probíhá renovace fasády

Po vybrání stavební firmy, která pro vás fasádu zrealizuje se v první řadě zjišťuje stav, ve kterém fasáda vašeho domu a její podklad je. V případě, že je omítka pouze znečištěná od prachu, mastnoty či jiných nečistot, se může pouze omýt vodou. Následně se zabaví vlhkosti.

Pokud je fasáda v horším stavu, je nutné ji umýt vysokotlakým proudem vody. Části, které jsou poškozené, se mechanicky odstraní, opraví tmelem a ošetří penetračním nátěrem, který zlepší kvalitu následného barevného nátěru.

Aby proběhla renovace fasády v pořádku a fasáda byla kvalitní, je nutné dodržet pár pravidel. V průběhu renovace nesmí teplota okolí klesnout pod 5 stupňů, stejně tak by na ni nemělo přímo zářit slunce či pršet.

Finální nátěr, který si předem s firmou dohodnete, se dělá nakonec. Tento nátěr je složen z různě barevných pastovitých omítek, které jsou na zdi domu nanášeny dle přání zákazníka. Omítky se používají nejčastěji silikátové, akrylátové nebo silikonové. Tyto fasádní omítky se vyznačují dobrou odolností proti vodě, zvládají dlouhodobě udržet barvu fasády a jsou ekologické.

Každá stavební firma spolupracuje s více dodavateli fasádních barev. Vybrat si tak můžete přesně ty, které se vám líbí, nebo které vám pracovník firmy doporučí jako nejvhodnější právě pro vaši fasádu domu.

Nová fasáda dokáže z vašeho nudného a oprýskaného domu udělat krásnou a vkusnou vilu, kterou budou obdivovat nejen vaši sousedé. Spolehněte se na odborníky ve stavebnictví a svěřte vzhled vašeho domu do dobrých rukou.