Už vám váš automobil dosloužil? Nezapomeňte na jeho ekologickou likvidaci

Životnost automobilu není nekonečná, o čemž se dříve či později přesvědčí každý řidič. Když tedy dojde k jeho vyřazení z provozu, je na řadě jeho likvidace, která musí být podle zákona i ekologická. Právě proto je nutné si pro tento účel objednat specializovanou firmu, která se o vše postará za vás. Co vše budete k likvidaci potřebovat a jak bude probíhat?

Za výkup vozu můžete dostat i tisícové částky

Pokud vlastníte automobil a plánujete, že s ním budete jezdit až do konce jeho životnosti, určitě se nevyhnete jeho likvidaci – ta vás však může potkat i v případě, že se na automobilu objeví neopravitelná závada.

V takovém případě je na místě objednat si výkup aut, který automobil prohlédne a vyplatí vám za vůz určitou částku. Ta může dosáhnout až 10 000 Kč, přičemž velmi záleží na tom, o jaký vůz se jedná a jak moc je poškozený. Potřebovat k tomu budete pouze svůj občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla – jestliže nejste majitelem vozu, budete potřebovat i plnou moc.

Firmu pro likvidaci vybírejte pečlivě

I když se firmy zabývající se výkupem a likvidací vozů tváří, že jsou jejich podmínky jednotné není tomu tak. Některé poskytují jen část služeb, které jsou pro jiné společnosti standardem. Pokud si tedy například objednáte Ekologickou likvidaci vozidel Jablonec nad Nisou, můžete si požádat o to, aby za vás firma vyřešila veškeré náležitosti včetně odhlášení registrace automobilu.

U likvidace vozidla může být odlišný i samotný proces, přičemž ne všechny firmy nabízí odvoz vozu zdarma. Toho se u zmíněné firmy nemusíte obávat, a naopak můžete počítat s profesionálním přístupem, kdy k vám dorazí zvolení zástupci, vůz překontrolují, stanoví výkupní cenu, peníze vám vyplatí a automobil odvezou k likvidaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *