4 důvody, proč byste si měli pravidelně dopřát profesionální masáž

Většina populace se potýká s problémy v rámci pohybového aparátu, která se často projevuje bolestmi svalů či kloubů. Předcházet jim však lze pomocí profesionální masáže, s níž si protáhnete a uvolníte celé tělo. Vybírat přitom můžete z opravdu široké škály masáží, jež se zaměřují na různá pohybová omezení, části těla či jiné problémy. Jaké další výhody masáže nabízí?

1.      Odpočinek a restart mysli

Kvalitní a profesionální masáže vám pomohou se pořádně uvolnit a odpočinout si. Některé maserské salóny nabízí i speciální relaxační masáže, které vám zlepší náladu a pomohou vám na chvíli se odreagovat. Využít tak můžete například i psychosomatickou masáž, jež funguje podobně jako běžná psychoterapie a pomůže vám zbavit se přebytečného stresu.

2.      Úleva od bolesti

Pravidelné zdravotní masáže vám pomohou od akutní, ale i chronické bolesti. S jejich pomocí navíc můžete předcházet dalším zdravotním problémům a dosáhnout plné regenerace. Vhodné jsou například i během rekonvalescence po úrazu či operačním zákroku. Masér vám navíc nastaví masáž přímo na míru a s ohledem na vaše zdravotní omezení.

3.      Prevence před zraněním

Komplexní, ale i úzce zaměřené masáže, které protahují svaly i klouby, dokážou efektivně předcházet jejich poraněním. Takové masáže se tak hodí nejen pro aktivní sportovce, ale pro každého, kdo chce předcházet i menším poraněním či bolestem. Dostupné jsou například i těhotenské masáže – ty pomohou vašemu tělu zvládnout veškerý nápor, jímž si musí během dlouhých devíti měsíců projít.

4.      Zlepšení zdravotního stavu

Pokud budete podstupovat masáže pravidelně, máte vysokou šanci, že budou mít pozitivní vliv na váš zdravotní stav. Opravdu profesionální masér vám dokáže připravit masáž na míru, díky čemuž se zaměří na všechny vaše problémy a navrhne vám specializované masáže, s nimiž lze posílit imunitu nebo regulovat hmotnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *