5 věcí, na které byste neměli zapomenout při realizaci vodovodního potrubí

Pokud plánujete rekonstrukci, nebo se pouštíte do stavby domu svépomocí, budete se muset připravit na to, že na vás čeká celá řada nástrah. Jednou z těch méně často zmiňovaných je realizace vodovodního potrubí, jež představuje jeden z nejdůležitějších kroků během stavby. Bohužel u ní stále velká část lidí chybuje, a proto jsme pro vás sepsali pět věcí, na které byste neměli zapomenout.

1.      Připravte si kvalitní a podrobný plán

Podobně jako u každé stavby je i během realizace vodovodního potrubí třeba připravit si podrobný plán, podle nějž se budete řídit. Případné chyby mohou dříve skončit tím, že se vodovodní potrubí rychleji opotřebuje, nebo rovnou dojde k jeho poškození, což se vám pořádně prodraží. K plánu si případně přizvěte i projektanta nebo někoho se zkušenostmi.

2.      Nezapomeňte si vytvořit finanční rozpočet

I když běžné KG potrubí není nějak zvlášť drahé, je na místě vytvořit si pečlivý finanční rozpočet. V něm byste měli určitě počítat i s menší finanční rezervou, jež se vám může hodit v případě komplikací.

3.      Dejte si pozor na kvalitu materiálu

Ještě předtím, než se pustíte do nákupu materiálu, je dobré si prověřit jeho kvalitu. Tu vám obvykle zajistí ověření dodavatelé, kteří spolupracují s předními výrobci, nebo se sami zabývají výrobou vlastního stavebního materiálu.

4.      Ujistěte se, že máte vše potřebné

Ještě před realizací si překontrolujte, zda máte objednaný veškerý potřebný materiál a příslušenství. Kromě potrubí, spojek, přechodů a klapek budete potřebovat například poklopy. V případě, že budete pracovat i na kanalizaci nebo čističce, měl by se na vašem seznamu objevit i kanalizační poklop.

5.      Přizvěte si na pomoc profesionály

Jak již bylo řečeno, realizace vodovodního potrubí není jednoduchá, a proto je na místě přizvat si na pomoc profesionály. Ve výsledku tak můžete ušetřit spoustu času a práce, které lze využít mnohem efektivněji. Zároveň budete mít mnohem větší pravděpodobnost, že se vyhnete zbytečným chybám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *