Výhody vestavné mikrovlnné trouby vás příjemně překvapí

Mikrovlnná trouba je velmi užitečným pomocníkem v kuchyni. Umožní vám ohřát téměř jakýkoli pokrm v rekordním čase a bez ztráty senzorických i chuťových vlastností. A jako bonus v ní můžete jídla i rozmrazit nebo grilovat (pokud si pořídíte ten správný model).

Navíc je tento šikovný spotřebič možné využít i ke zkrácení doby přípravy u některých pokrmů. Dnes však klasické mikrovlnky nahrazují spíše vestavné mikrovlnné trouby. Jaké mají výhody a proč byste jim měli dát přednost?

Dokonalé sladění s nábytkem

Hlavní výhodou tohoto spotřebiče je to, že se skvěle hodí k jakémukoliv druhu a typu kuchyňského nábytku. Vestavěná mikrovlnná trouba totiž může být v případě potřeby skoro neviditelná, takže vám nebude kazit estetický dojem z místnosti. Lze ji velmi efektivně schovat například za čelo nábytku.

Kromě toho je tento typ spotřebiče také mnohem stabilnější než jeho volně stojící verze. Dost možná si vzpomínáte na to, jak vaše mikrovlnka při otevření dvířek doslova klouže po pracovní desce pod sebou. To se vám u té vestavné nestane.

Na co při jejím pořízení myslet

Pokud si chcete vestavěnou mikrovlnku pořídit, budou podmínky stejné jako u klasické vestavné trouby. Myslet musíte především na vhodné uspořádání prostoru, který bude klást důraz na důkladné  větrání. Jinak se může snadno přehřívat.

Její umístění také přizpůsobte tomu, jak často ji používáte. Ovšem ani občas využívaný spotřebič by se neměl nacházet v nepřiměřené výšce. Snadno byste totiž na sebe mohli vyklopit talíř s ohřátým pokrmem, což by nebylo právě příjemné. A ještě jednu výhodu musíme zmínit – menší hlučnost. Pokud jsou spotřebiče vestavěné, snižuje to tento aspekt jejich používání o 15-20 %, což rozhodně není málo.

Chcete si vybrat svou novou vestavěnou mikrovlnku u odborníků a za výhodné ceny? Vyzkoušejte e-shop Okay.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *