Renovace fasády

Stejně jako ostatní části domu, i fasáda má svoji omezenou životnost. Vliv rozdílných teplot, větru, deště, prachu, vlhkosti a dalších faktorů se nepříznivě podepisuje na stavu fasády vašeho domu, a tak je potřeba jednou za čas fasádu oživit a zrenovovat.

K této práci je nejvhodnější využít zkušeností odborníka na rekonstrukce bytů a domů, který zná řešení pro všechny problémy, které se s renovací fasády pojí.

Nová fasáda pro váš dům

Nejen, že stará fasáda na vašem domě už nevypadá nejlépe a je opotřebovaná, snížené jsou i její izolační vlastnosti. S tím vším si ale při renovaci fasády stavební společnost poradí. Renovace fasády vám přinese zlepšení stavu i vzhledu fasády, výrazně se vylepší i tepelně-izolační vlastnosti a zvýší se tak i hodnota nemovitosti.

Jak probíhá renovace fasády

Po vybrání stavební firmy, která pro vás fasádu zrealizuje se v první řadě zjišťuje stav, ve kterém fasáda vašeho domu a její podklad je. V případě, že je omítka pouze znečištěná od prachu, mastnoty či jiných nečistot, se může pouze omýt vodou. Následně se zabaví vlhkosti.

Pokud je fasáda v horším stavu, je nutné ji umýt vysokotlakým proudem vody. Části, které jsou poškozené, se mechanicky odstraní, opraví tmelem a ošetří penetračním nátěrem, který zlepší kvalitu následného barevného nátěru.

Aby proběhla renovace fasády v pořádku a fasáda byla kvalitní, je nutné dodržet pár pravidel. V průběhu renovace nesmí teplota okolí klesnout pod 5 stupňů, stejně tak by na ni nemělo přímo zářit slunce či pršet.

Finální nátěr, který si předem s firmou dohodnete, se dělá nakonec. Tento nátěr je složen z různě barevných pastovitých omítek, které jsou na zdi domu nanášeny dle přání zákazníka. Omítky se používají nejčastěji silikátové, akrylátové nebo silikonové. Tyto fasádní omítky se vyznačují dobrou odolností proti vodě, zvládají dlouhodobě udržet barvu fasády a jsou ekologické.

Každá stavební firma spolupracuje s více dodavateli fasádních barev. Vybrat si tak můžete přesně ty, které se vám líbí, nebo které vám pracovník firmy doporučí jako nejvhodnější právě pro vaši fasádu domu.

Nová fasáda dokáže z vašeho nudného a oprýskaného domu udělat krásnou a vkusnou vilu, kterou budou obdivovat nejen vaši sousedé. Spolehněte se na odborníky ve stavebnictví a svěřte vzhled vašeho domu do dobrých rukou.

 

3 komentáře: „Renovace fasády

 • 19.3.2020 (21:27)
  Trvalý odkaz

  My bydlíme v bytě už několik let, tak to už chtělo nějakou pořádnou změnu. Měli jsme bílé zdi, které mi připadaly takové obyčejné. Mně ani manželovi se do malování bytu nechtělo, tak jsme to raději přenechali malířům, které jsme našli na https://www.vyresmito.cz/malovani-bytu. Dokonce nám i poradili, jaké odstíny se nám do bytu budou hodit.

  Reagovat
 • 25.5.2020 (3:51)
  Trvalý odkaz

  Dobré rady. Právě fasádu bychom také už po těch letech potřebovali opravit. Naposledy jsem ji opravoval před patnácti lety svépomocí, ale řekl bych, že úplně nejlepší práci jsem neodvedl. Tentokrát bych si to rád nechal udělat od nějaké firmy. Asi si zkusím zadat poptávku na tento trh poptávek https://trhpoptavek.cz/ a uvidím kdo se mi ozve. 🙂

  Reagovat
 • 20.8.2020 (17:49)
  Trvalý odkaz

  My se fasádu chystáme dělat nejspíš příští rok. Letos už se to asi nestihne. Navíc je potřeba prvně vyřešit izolaci. Máme totiž poměrně starý dům a žádná izolace tu bohužel není. Díky tomu v něm máme problémy s vlhkostí. Nedávno jsem si o tom něco četla a vypadá to tak, že náš problém by mohla vyřešit nopová folie. Mám na mysli něco takového jako mají třeba tady https://www.agrotex.cz/katalog/cz/zbozi-2/nopove-folie tak snad.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *