Chcete být připraveni opravdu na vše? Zajistěte pro své zaměstnance kurzy první pomoci

Ať už je pro vás zajištění tohoto požadavku povinné, anebo chcete alespoň malou měrou přispět k lepší bezpečnosti a profesionalitě své firmy, měli byste se poohlédnout po skutečné kvalitních kurzech první pomoci, které garantují vše potřebné.

Měly by být vedeny stejně pečlivě a názorně jako kupříkladu známější a vyhledávanější školení BOZP a PO a jim podobná.

Podle čeho vybírat kurzy první pomoci

Musí splňovat vše, co po vás v tomto ohledu požaduje legislativa. Musí ji tedy dobře znát a řídit se jí. Vše se odvíjí od zákoníku práce, a to konkrétně od paragrafu § 102. A co se v něm říká?

Zaměstnavatel je povinen přijmout opatření pro případ zdolávání mimořádných událostí, jako jsou havárie, požáry a povodně, jiná vážná nebezpečí a evakuace zaměstnanců včetně pokynů k zastavení práce a k okamžitému opuštění pracoviště a odchodu do bezpečí; při poskytování první pomoci spolupracuje s poskytovatelem pracovnělékařských služeb. Zaměstnavatel je povinen zajistit a určit podle druhu činnosti a velikosti pracoviště potřebný počet zaměstnanců, kteří organizují poskytnutí první pomoci, zajišťují přivolání zejména poskytovatele zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru České republiky a Policie České republiky a organizují evakuaci zaměstnanců. Zaměstnavatel je povinen zajistit ve spolupráci s poskytovatelem pracovnělékařských služeb jejich vyškolení a vybavení v rozsahu odpovídajícím rizikům vyskytujícím se na pracovišti.

Profesionální kurzy první pomoci, které těmto požadavkům odpovídají, se zaměřují na laické poskytovávání především akutní a úrazové první pomoci, cílené na záchranu života nebo prevenci vážných zdravotních následků.

Doporučení pro vaši firmu – uvedení do praxe

A co si z toho všeho vzít? Rozhodně to, že se o nic podobného nesmíte pokoušet sami. Kurzy první pomoci se smluvními garancemi je nutné zajistit ve spolupráci se smluvním poskytovatelem pracovnělékařských služeb.

Vše je nutné přizpůsobit právě vaší firmě nebo společnosti na míru. Lišit se totiž může jak obsah školení, tak i počet pracovníků, kteří by ho měli absolvovat. A je nutné zmínit také odlišné požadavky na případné vybavení a prostředky, nutné pro poskytnutí první pomoci. Doporučujeme zvážit také vyladění ergonomie pracoviště (jež nejlépe poslouží jako prevence před jakýmikoliv pracovními úrazy) a další faktory, jež by vám měl předestřít právě smluvní poskytovatel pracovnělékařských služeb, a to vždy na základě rizik vyskytujících se na pracovištích.

Vše potřebné je možné absolvovat i on-line

Čím více zaměstnanců chcete v tomto ohledu proškolit, tím větší budou požadavky na nutnou synchronizaci všech na jednom místě. Nechce se vám pořádat školení na několikrát anebo si jednoduše vážíte volného času svých lidí? Pak vsaďte na e-learning kurzy, které jim dají vše potřebné a v opravdu vysoké kvalitě.

Musíte však dá přednost těm, jež pořádají profesionálové. Firma PREVENT na svých platformách EDUNIO a INSTRUCTOR nabízí i možnost absolvování kurzů první pomoci (i mnoha dalších nezbytných kurzů a školení) již řadu let. Má s touto koncepcí bohaté zkušenosti. Její hlavní předností je vzdělávací platforma (LMS), která za vás pohlídá navíc i nejrůznější termíny pro opakovaná školení, certifikace, testování apod.

Při samotných kurzech je pak samozřejmostí smluvními garance, průběžná aktualizace obsahu a lektorská podpora 24/7 pro všechny zúčastněné. Více se dozvíte na stránkách www.edunio.com či www.prevent.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *