Co očekávat od pomaturitního studia jazyka? Přečtěte si pohled lektorky angličtiny

Pravděpodobně tento článek čtete proto, protože jste se rozhodli strávit školní rok intenzivním studiem angličtiny. A možná už jste si i přihlásili a využili first minute cen. Gratulujeme! To nejtěžší už máte za sebou. Chcete vědět, co vás ve výuce pomaturitního studia čeká?

Přečtěte si rozhovor s lektorkou angličtiny Terezou, která odpoví na některé často kladené otázky studentů a taky nám poví o systému její výuky. Pomaturitní angličtina v Brně totiž není jen o šprtání slovíček, ale je to mnohem víc! Čtěte dále a v tomto rozhovoru se dozvíte vše, co vás zajímá.

Terezo, co je pro tebe pomaturitní studium? Co považuješ za jeho stěžejní vlastnost?

Pomaturitní studium jazyka, já konkrétně učím angličtinu, je podle mě nejintenzivnější studium jazyka vůbec. Učím i klasické skupinové kurzy jednou týdně, ale v těch pokrok není zdaleka takový.

V pomaturitním studiu angličtiny se studenti učí každý všední den 4 vyučovací hodiny. To je opravdu dostatek času i pro nás lektory probrat látku a do hloubky ji procvičit.

20 hodin týdně je docela hodně, není to pro studenty příliš velká zátěž?

Určitě je to hodně hodin, ale je nutno zmínit, že právě kvůli tomu to musí být co nejvíc různorodé. Strávit například dva dny gramatikou, dva dny reáliemi a den kulturou – tzn. filmem, exkurzí, výletem apod. Je potřeba to prokládat a snažit se dělat lekce zajímavé a zábavné.

Co děláš nejraději v hodinách ty?

To se dost mění podle počtu studentů nebo aktuální nálady. V konverzačních hodinách probíráme to, co se jich týká, co je může trápit, a vztahujeme to na celosvětové dění. Co se dělo na předávání Oscarů? Jak funguje fast fashion? Co má společného seriál Bridgerton a knihy Jane Austen?

Gramatiku probíráme do hloubky a příklady na procvičení jsou opět a aktuálního světa. Chci, aby studenti z pomaturitního studia angličtiny odešli nejen s jazykovými znalostmi, ale i všeobecným přehledem.

Pro koho je podle tebe pomaturitní studium vhodné? S jakými příběhy studentů se setkáváš?

Řekla bych, že to jsou takové tři hlavní skupiny. Jsou tu ti, kterým nevyšla vysoká škola a chtějí si udržet status studenta a zároveň se zlepšit v jazyce. Druhou skupinu tvoří vyloženě vášniví jazykáři, kteří se chtějí v angličtině zlepšit natolik, že se potom mohou odstěhovat do zahraničí. Třetí skupina je pak složená z těch, kteří si chtějí zkrátka prodloužit mládí 😊 Všichni investují do svého vzdělání, což je zkrátka nejlepší.

Máš nějaký vzkaz nebo doporučení pro ty, kteří s přihlášením do jednoletého pomaturitního studia ještě váhají?

To je jednoduché. Využijte toho, že máte tuto skvělou možnost studovat jazyk a zároveň si užívat života. Během studia studenti často nacházejí přátelství na celý život a srazy po několika letech jenom dokazují, jak skvělé to je.

Máte nějaké otázky? Chcete se do pomaturitního studia přihlásit? Napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám řeknou vše potřebné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *