Jak rozpoznat podvodnou půjčku?

I když Česká národní banka v nedávné době vyhodila ze seznamu půjček všechny podvodné a nekalé půjčky, stejně mohla nějaká rybka ze sítě uniknout a proplout mezi férové bankovní a nebankovní půjčky. Je proto třeba být při každém sjednávání úvěru velice opatrný, podvodné a nekalé půjčky opravdu mohou stále číhat na zbrklé klienty. Abyste je rozlišili a na první pohled poznali, odhalíme vám několik alarmujících triků.

Ať už si potřebujete půjčit peníze na novou střechu nebo na nové auto, vyplatí se být ostražitý v každém případě, i když na peníze spěcháte. Jinak byste třeba o zatím nespravenou střechu nad hlavou klidně mohli přijít, mnohé bankovní i nebankovní půjčky jsou totiž neférové a nemůžete jim věřit. Představme si proto oblíbené triky a fígle, díky nimž ihned poznáte, že jste se dostali do křížku s podvodnou půjčkou.

Pozor na půjčky každému a ihned

Pokud se setkáte s poskytovateli, kteří jsou ochotni nabídnout půjčku každému a ihned, raději jim příliš nevěřte. Na půjčkách, které se přidělují i těm, kterým jinde nepůjčili, je přece něco divného. Často se v souvislosti s půjčkou každému a ihned musí ručit nemovitostí, i když si půjčujete jen pár tisíc korun. Pozor tedy na půjčky každému a ihned, abyste nepřišli o střechu nad hlavou.

Zbytečné poplatky předem

Alarmujícím signálem, že jste se dostali do křížku z neférovými poskytovateli půjček a že možná žádáte o podvodnou půjčku, je i to, když musíte platit za něco předem. Nemáme na mysli administrativní poplatky, které jsou součástí půjčky až po podepsání smlouvy. Máme na mysli nesmyslně vysoké poplatky, které jsou třeba jen za usednutí na židli na jejich pobočce. Takové půjčky žádající zaplacení předem často poplatky vymámí, ale slibovanou půjčku už klienti neuvidí stejně jako své zaplacené poplatky.

Náš tip

Abyste nepadli do rukou neférového poskytovatele půjček a abyste nepožádali o podvodnou půjčku, doporučujeme požádat o férovou Razdva půjčku, kterou hravě vyřídíte z pohodlí domova. Jedná se totiž o rychlou půjčku online.

2 komentáře: „Jak rozpoznat podvodnou půjčku?

  • 20.4.2020 (20:13)
    Trvalý odkaz

    My jsme si vloni sjednávali hypotéku, abychom mohli postavit dům a také jsem měl strach, abychom nenaletěli a hypotéka pro nás tak nebyla absolutně nevýhodná. Zatím je ale vše v pořádku a náš dluh poctivě splácíme a domeček nám pěkně roste. Už máme hotovou hrubou stavbu a minulý týden jsem se pustil do rozvodu elektřiny. Koupil jsem si na to takové speciální příchytky kabelů z https://www.schnabl.cz/ a jde to s nimi jedna báseň.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *