Dluhopisy za dvě miliardy pro skupinu DRFG Davida Rusňáka

Zakladatel a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG David Rusňák se od roku 2011, kdy sloučil své podnikatelské aktivity, zaměřuje na tři hlavní pilíře svého podnikání, a sice na investice do nemovitosti, telekomunikace a také finance. Jeho skupina má nově od České národní banky schválenou dvoumiliardovou emisi dluhopisů. Centrální banka ji schválila koncem dubna a skupina tak má další prostředky na chystané akvizice. Na spadnutí je několik nákupů retail parků, ale také firem z oblasti telekomunikací, které se specializují na výstavbu a údržbu telekomunikačních sítí.

Dvoumiliardová emisi dluhopisů umožní brněnské DRFG financovat další aktivity ve skupině, a to hned v několika oblastech. Nově získané prostředky by spravovala DRFG Financial Management a peníze podle potřeby půjčovala společnostem, které patří do skupiny.

Nová emise dluhopisů a také nemovitostní fond DRFG

Skupina DRFG v současné době podle Davida Rusňáka vyjednává o nákupu několika retail parků v celkové hodnotě asi dvou miliard korun. Investice ale bez diskuzí také letos poputují do dalších oblastí zájmových oblastí skupiny, kterými jsou telekomunikace a finance. Právě na poli finančně poradenských firem by DRFG měla akvírovat několik firem, které následně začlení do své finanční distribuce.

Kromě telekomunikací a také finančního sektoru, je ta největší část byznysu postavena na nemovitostech. Skupina do nich v roce 2018 investovala přes tři miliardy korun a jejich současná hodnota pod správou DRFG je 6,3 miliardy korun. Celkem skupina na konci loňského roku spravovala majetek ve výši za téměř 7,3 miliardy korun, z toho zisk činil více než 3,8 miliardy korun. Oproti roku 2017 je to dvojnásobek. Zakladatel společnosti DRFG David Rusňák už ale není jejím jediným majitelem. Zůstává sice majoritním akcionářem, ale začátkem roku 2019 prodal zhruba třetinový podíl skupiny dvěma investorům z firmy PVF Invest, Pavlu Vyhnálkovi a Pavlu Fráňovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *