Lapače snů a jejich symbolika

Lapače snů se staly hitem. A není divu. Jsou nejen zajímavou interiérovou dekorací, kterou si můžeme vyrobit sami a uplatnit tak své kreativní nadání, ale navíc dokážou zklidnit náš spánek a přivodit nám hezké sny. Legendy tradované mezi starými indiánskými kmeny tuto schopnost potvrzují.

Lapače snů

Zavěšené přímo nad nebo za hlavou spícího člověka mají lapače snů zachytit špatné sny. Tyto špatné sny jsou posléze ráno za rozbřesku zničeny denním světlem. Krásné sny sklouznou po peří přímo k duši spícího člověka. Ten pak s nimi může dále pracovat.

Význam lapače snů

Tvorba lapačů snů má svá daná pravidla. Každý prvek na lapači snů má svůj význam. Kamínek uprostřed pravidelně tkané síťky charakterizuje naše vlastní já. Tento střed, kolem něhož se točí svět, je na lapači snů velmi důležitý.

Nejdůležitější je však pravidelně tvořená síťka vpletená do kruhového základu lapače. Síťka s uzlíky chytá děsivé sny i negativní síly. Indiánské kmeny měly za to, že veškerá negativní energie se zachytí právě v této pravidelně tkané síťce a ztratí cestu k člověku, k onomu již zmiňovanému kamínku uprostřed.

Právě pravidelnost této středové síťky je velmi důležitá. Symbolizuje harmonii, a negativní energie se s pravidelností, harmonií a řádem smiřuje těžko, spíše ji nenávidí.

A nakonec tu máme kruh, základní tvar, který určuje vzhled každého lapače snů. Kruh samotný může představovat buďto vesmír a svět anebo přímo člověka (kamínek ve středu kruhu).

Kruh je první překážkou, kterou na své cestě musí negativní síly putující k spícímu člověku překonat. Správně by měl být kruh utvořen z vrbové větvičky a omotán kůží, aby dobře zadržoval negativní vlnění.

Velké lapače snů

Nádhernou bytovou dekorací jsou okouzlující velké lapače snů. Závěsy mohou mít mnoho podob. Jejich střed je obvykle háčkovaný s pravidelným vzorem anebo jej vytváří stylizovaný strom života.

Právě on je symbolem jednoty a vzájemné propojenosti všeho živého na tomto světě. Všechny předměty obsahující symbol stromu života jsou považovány za magické symboly štěstí. I tento druh velkých lapačů snů obsahujících strom života je velmi působivý.

Lapače snů z pírek

Každý správný lapač snů je vyroben i z pírek. Díky pírkům se my lidé můžeme spojit s dobrými sny. Lapače snů z pírek zajistí, že krásné sny doputují do naší duše.

Sklouznou právě po hladkých pírkách ke středu – kamínku. Peříčka jsou zavěšena dole na kruhu a jejich úkolem je zachytávat vesmírnou energii a sladké sny přenést do síťky.

Symbolika barev v lapačích snů

Jistě víte, že lapače snů mohu mít mnoho různých barev, nebo jsou vyladěny pouze v jedné jediné barvě. Snad nejčastěji jsou k vidění bílé lapače snů, které symbolizují klid a odpočinek.

Žlutá barva představuje radost, štěstí a optimismus, oranžová pak úspěch a kariéru. Modrá barva vyjadřuje jednoznačně klid a červená naopak napětí, akci a erotiku.

Zelenou a hnědou barvu považujeme za barvy přírody, které symbolizují zdraví. A nakonec tu máme fialovou barvu – barvu magických zákoutí.

Autor: Poznani-knihy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *