Jak si vybrat ten nejlepší kávovar De‘Longhi

Milujete dobrou kávu a rádi byste si ji dopřávali v pohodlí svého domova? Na skvělou kávu už nemusíte do kavárny. Pro domácí přípravu prvotřídní voňavé kávy je skvělou volbou kávovar. Nevíte si rady s výběrem konkrétního produktu? Zjistěte, co jednotlivé typy kávovarů nabízejí a jaký je v nich rozdíl.

Typy kávovarů pro domácí použití

Zpříjemněte si svoje ráno výtečnou voňavou kávou jako z kavárny. Jak vybrat kávovar De‘Longhi, tak aby plně vyhovoval vašim požadavkům? Při výběru se v první řadě zaměřte na to, jak často a jaký druh kávy pijete. Pak už jen stačí vybrat ze základních typů kávovarů – kapslové, plnoautomatické a pákové, se kterými si hravě připravíte svůj oblíbený nápoj v baristické kvalitě.

Jednoduché řešení na kapsle

Jednoduché řešení přináší kapslové provedení. Tento typ na první pohled zaujme svým minimalistickým designem, takže se perfektně vejde i do malé kuchyně. Příprava je rychlá a na výběr je spousta typů kávy, jako je cappuccino, caffe latte, flat white nebo klasické espresso. Každá kapsle v sobě obsahuje kvalitní vakuově balenou kávu, takže nemusíte mít obavy o její čerstvost. Speciální mléčné kapsle dokáží vytvořit i jemnou nadýchanou pěnu.

Plnoautomatické kávovary

Další variantou jsou plnoautomatické kávovary, které plně uspokojí i ty náročnější. Postará se o namletí kávových zrnek těsně před přípravou, takže výsledkem bude dokonalá čerstvost, chuť i aroma. Součástí může být karafa na mléko nebo manuální parní tryska pro vytvoření perfektní mléčné pěny. Samozřejmostí je i automatické čištění kávových cest a dalších částí, které přicházejí do kontaktu s kávou, mlékem a vodou.

Pákové kávovary

Oblíbenou volbou jsou tzv. pákové kávovary, které jsou levnější alternativou. Oproti těm plnoautomatickým ovšem nemají zásobník a kontrolovat musíte i dávkování vody. Samostatná příprava vyžaduje mnohem více času, přináší ale jedinečný rituál a zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *