Cesta ke zdraví i skvělý dárek na Vánoce

Skládací koloběžky jsou perfektním Vánočním dárkem pro aktivní duše v řadách dětí i dospělých. Hodí se především do města, ale díky nafukovacím kolům si poradí i s horším terénem. Hlavní předností skládacích koloběžek je mobilita a skladnost. Jedná se také o ideální Vánoční dárek. Více v dnešním článku.

Co je to skládací koloběžka

Všichni víme, co je to koloběžka. Koncept skládací koloběžky je totožný, pouze nabízí možnost konstrukci kdykoliv složit do skladnějšího tvaru.

Na trhu jsou k dostání skládací koloběžky malé, střední i velké. Ve velikosti se orientujte podle rozměrů kol v palcích. Malé se pohybují okolo 12/12´´, velké mohou mít míry až 28/24´´. Tyto technické specifikace často určují i zda se koloběžka hodí pro děti, nebo dospělé. V potaz berte i svoje fyzické dispozice. Důležitá je také nosnost a rozměry rámu.

Materiálem bude v naprosté většině speciální slitina hliníku.

Proč byste měli začít jezdit na koloběžce?

Protože je to zdravé! Pravidelná jízda na koloběžce je stejně prospěšná jako cyklistika nebo běh. Výrazně méně zatěžuje klouby, skvěle zpevňuje střed těla.

Výhody skládacích koloběžek

Skládací koloběžka rozhodně není méněcennou verzí. Přináší totožné vlastnosti jako klasické varianty. Navíc disponuje několika benefity:

  • Zbytečně nenamáhá klouby a vazy.
  • Skvěle se hodí pro kombinovanou formu dopravy. Potřebujete na chvíli popojet tramvají? Není problém, se skládací koloběžkou se vejdete. Bát se nemusíte ani výtky od revizora.
  • Efektivně se s ní cestuje. Ať už jedete autem nebo vlakem, koloběžka se vejde všude a nepoutá pozornost. Za kolo si někdy připlatíte. Skládací koloběžku v klidu pronesete jako obyčejné zavazadlo.
  • Je skladná. Pro klasickou koloběžku budete shánět stání ve sklepě, nebo Vám zabere místo v garáži. Tu skládací si můžete vzít klidně do obýváku. Místo nebude zabírat ani na pracovišti, nebo v kanceláři. Celý den ji nemusíte pustit z očí.
  • Pokud si koupíte přepravní vak, můžete koloběžku nosit kdekoliv pohodlně na rameni.

Mají skládací koloběžky nějaké nevýhody?

Skládací koloběžky jsou skvělé. Je těžké najít u nich nějakou obecnou nevýhodu, která by nesouvisela pouze s mouchou v konstrukci konkrétního modelu.

Jedinou vadou na kráse skládacích koloběžek může být vyšší cena. Vše ale souvisí s typem výrobce a technickými specifikacemi.

Je skládací koloběžka vhodný Vánoční dárek?

Určitě ano. Ocení jí jak děti, tak i teenageři a dospělí. Skvěle se na ní jezdí do práce, do školy i jen tak pro zábavu. Podporuje v pohybu, posiluje důležité svaly. Při správném zacházení je jízda na koloběžce maximálně bezpečná, rychlá i efektivní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *