Kalibr pomůže pracovníkům vaší firmy s přesným měřením

Vůbec nezáleží na tom, zda vyrábíte „jen“ polotvary nebo přímo finální výrobky. V obou případech musíte jejich výstupní kvalitu pravidelně kontrolovat. Jinak si nemůžete být jisti tím, že vaši linku opouští ty správné výrobky.

Kde bývá největší problém?

Přece tam, kde bývá zároveň nejméně vidět – v přesně pasujících rozměrech. Pokud si tento důležitý bod výroby nepohlídáte, snadno se dostanete do pozice výrobce, který prodává zmetky. A to byste určitě nechtěli – pořídit si šikovné kalibry se vám tak opravdu vyplatí.

Jak funguje kalibr

A co byste před koupí kalibrů měli vědět? Především to, že jejich používání je velmi jednoduché – nic nenastavujete ani neměříte. Mají totiž dvě napevno vyrobené strany – „dobrou“ a „zmetkovou.“ Do té dobré se samozřejmě musí váš výrobek bez potíží vejít. Jestliže tomu tak není, pak ještě není nic ztraceno a výrobek je obvykle možné snadno opravit. Ovšem pokud se vkládaný výrobek vejde i do zmetkové části, pak je nevratně zničen a musíte zadat výrobu nového. Ano – tak jednoduché to je. Každá taková kontrola vám zabere sotva pár vteřin.

A abyste měli jistotu, poptávejte vždy kvalitní kalibry zhotovené s vysokou přesností, například podle normy DIN 7150-2. Jedině tak budete mít jistotu, že získáte opravdu kvalitní výstup.

Kde koupit kvalitní měřidla

Pokud zavítáte na stránky Kalibry.cz, budete překvapeni širokým sortimentem a velkými skladovými zásobami. Na kalibr přizpůsobený vašim potřebám tak nebudete muset čekat. A možná je samozřejmě  i výroba na míru. Kalibry jsou k dostání pro všechny typy závitů. Najdete tu jak trny pro vnitřní závity, tak kroužky určené pro vnější závity. A garantovat můžeme i výhodnou cenu. Poptat můžete kompletní sortiment kalibrů včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších druhů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *