3 tipy pro váš úspornější a komfortnější domov

Hraje u vás prim ekologie, nebo jednoduše nechcete platit přemrštěné účty za energie? Můžete si pomoci sami a to pořízením té správné chytré techniky. Vsaďte na naše tipy. A co vám nabídneme?

Dokážeme vám, že tepelná čerpadla lze pořídit opravdu kamkoliv, představíme výhody kvalitní rekuperace a nebude chybět ani podlahové vytápění, při jehož pokládce vyřešíte jednou provždy i letní klimatizaci.

Ekologické vytápění využijete i vy

Základem každého úsporně navrženého bydlení by měla být tepelná čerpadla. Stanou se základem pro využití mnoha dalších technologií. A pokud si navíc pořídíte modely s vlastními vrty, získáte tak zároveň i účinnou klimatizaci, jež vám zajistí přívětivé ovzduší v místnostech po celý rok. A to téměř bez provozních nákladů.

O čerstvý vzduch se postará rekuperace

Určitě víte, že největší množství tepla nám uniká otevřenými okny. Ovšem přísun nezbytného kyslíku lze v místnostech zajistit i jinak. Šikovně řešená rekuperace vám pomůže energetické úniky minimalizovat, a přitom nabídne i tolik potřebné snížení vlhkosti v domě a dodatečnou úsporu za energie. Umí totiž odebrat teplo z filtrovaného vzduchu a vrátit ho tam, kde je nejvíce potřeba – tedy v obytných prostorách.

Tepelný komfort snadno a rychle

Budete se cítit příjemně, ovšem při nižší teplotě vzduchu – ano, přesně takhle funguje podlahové vytápění. Dodává nám totiž teplo do míst, která jsou na chlad nejcitlivější – do nohou. Zvýší tepelnou pohodu a zároveň přispěje k minimalizaci výdajů na vytápění. A chytré systémy si dokáží poradit i s letní klimatizací. Jednoduše do podlahy vhání studenou vodu namísto horké.

Ty nejlepší vám pak nabídnou i jednoduché a praktické řízení na dálku, třeba za pomoci internetu. Už nikdy se tak nevrátíte do studeného domu, a to ani po delší dovolené. Přesně takové modely nabízí třeba specialista Centrum tepelných čerpadel, s.r.o. Vyberte si ten svůj na stránkách Cerpadla-Ostrava.cz.

Jeden myslel na “3 tipy pro váš úspornější a komfortnější domov

  • 28.6.2020 (22:26)
    Trvalý odkaz

    Myslím si, že hodně dobré rady. Hlavně ohledně toho vytápění. My už totiž delší dobu právě nad tím tepelným čerpadlem uvažujeme. Nedávno jsme byli u známých, kteří ho mají a prý se jim díky tomu na vytápění daří ušetřit docela dost peněz. Jestli se nepletu, tak říkali, že tepelné čerpadlo mají od https://www.m-klima.cz/ Asi si ho od nich taky pořídíme.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *