Bojujete s centimetry? Hodit se vám mohou posuvné dveře

Nemůžete si dovolit klasické dveře, nebo vám jednoduše připadají nepraktické, protože zabírají příliš mnoho místa? U těch posuvných tuto obtíž řešit nemusíte. Skvěle se uplatní v úzkých chodbách i tam, kde by plnohodnotnému otevírání klasického křídla bránila jakákoli překážka.

A co víc. Lze je stále nechat otevřené či pootevřené, aniž by se to jakkoli podepsalo na vzdušnosti a zaplněnosti okolního prostoru. Tyhle interiérové dveře dokáží rovněž vyvolat dojem průchozí místnosti třeba v šatně u ložnice nebo u malé předsíňky. Centimetry tak přidávají nejenom prakticky, ale i opticky.

Výběr vhodného systému je jen na vás

Ty nejjednodušší posuvné dveře nebudou vyžadovat žádnou složitou instalaci. Stačí vám jen pojezdová garnýž připevněná na lištu, vedenou nad stavebním otvorem. Jde o konstrukci zavěšenou shora, která už nevyžaduje žádné podlahové kolejnice ani nic podobného. Nemusíte se tedy bát o vzhled svých parket nebo nové plovoucí podlahy.

Náš tip: Toto řešení vyřazuje ze hry i klasický práh, takže získáte zcela bezbariérový průchod.

Dalším vhodný řešením jsou stavební pouzdra. Jde o maximálně čisté řešení, při němž se posuvná část jednoduše schová v sádrokartonovém pouzdře či zděné příčce. Tyto dveře lze poptat v jednokřídlé i dvoukřídlé variantě.

Specialitka ve světě posuvných dveří

Ani jedno řešení vám nevyhovuje? Pak právě pro vás připravila ostravská firma BO Dveře s.r.o. speciální Alu posuvný systém. Vyžaduje jen čistý stavební otvor a prostor 10 mm nad podlahou. Využijete ho tedy i tam, kde se běžný závěsný ani pouzdrový systém nevejde.

Na stránkách Bodvere.cz toho však najdete mnohem víc. K mání jsou i vchodové dveře, nábytek na míru (do interiéru i exteriéru) apod. Vše se vyrábí přímo v Ostravě a těšit se můžete i na dovoz a montáž.

Jeden myslel na “Bojujete s centimetry? Hodit se vám mohou posuvné dveře

  • 9.6.2020 (19:47)
    Trvalý odkaz

    Posuvné dveře – fakt parádní věc, když potřebujete ušetřit místo, jen počítejte s trošku vyšší cenou. My bydlíme na bytě, a je to tu fakt stísněné, a tak jsme si taky kupovali posuvné dveře. Museli jsme si na ně sice vzít půjčku zde > https://www.ferovepujcky.cz/nebankovni-pujcky ale teda naprostá spokojenost.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *