Nabídka dopravníků je velmi pestrá, jak si vybrat správně?

Pokud se zajímáte o pokročilou automatizaci výrobních procesů nebo se zaměřujete na optimalizování svého skladu, který se ve většině bodů obejde bez lidských pracovních sil, určitě vám už padly do oka dopravníkové systémy.

Jde o dokonale variabilní a modulární řešení, které se skvěle přizpůsobí vašim potřebám. Sháníte-li dopravníky do výrobních linek, pak doporučujeme zaměřit se na válečkové nebo pásové typy. Jiné stroje je nahradí jen stěží. A co všechno můžete poptat?

Pásový dopravník jako nejčastější řešení

Potřebujete rychle přepravovat materiály z místa na místo, a to nikoli po zcela rovné ploše? Určitě vás potěší fakt, že moderní typy pásů si poradí i s úhlem 45°. Vybrat lze hned z pěti různých typů v závislosti na preferovaném řešení. Konkrétní doporučení vám dá renomovaný odborník, ovšem už předem si můžete vybrat z těchto možností povrchu pásu:

  • Hladký – obvykle vyrobený PVC, gumy nebo PU.
  • Opatřený hradítky – k jeho výrobě se používá PVC a guma.
  • Strukturovaný, který lze vyrobit z gumy, PC, PU či speciálního PVC syceného gumou.
  • Modulární (použitý materiál je individuální).

Měli byste vědět: Speciální pásy s navařeným vlnovcem (ideální pro sypké materiály) mohou stoupat vzhůru až v úhlu 60°.

Jaké zvolit ovládání?

I tady je možností celá řada. Vaše pásové dopravníky mohou být vybaveny samostatným spouštěčem (a to buď na vlastním panelu, či v dosavadním rozvaděči), funkcí automatického krokování, pevnou či plynule nastavitelnou rychlostí posuvu, možností reverzního chodu i nouzovým zastavením pásu za pomoci „STOP“ tlačítka.

A zvolit si můžete i materiál. Zatímco nerez se hodí zejména pro chemické provozy a potravinářství, černou ocel můžete opatřit velkým množstvím nátěrů a hliník se uplatní všude tam, kde je zapotřebí zejména lehkost.

Nákup u odborníků

A kde si nechat svůj nový dopravníkový systém realizovat? Společnost DRAVE Technology s.r.o. se tímto segmentem zabývá už řadu let. K dispozici vám je také vibrační technika, elevátory, třídící zařízení, dávkovače a zásobníky a veškeré podpůrné vybavení. Více informací najdete na stránkách Drave-technology.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *