Jak vybrat terarijní zvíře. Pořiďte si netradičního společníka

Nejeden člověk zatoužil po domácím mazlíčkovi. Poslední měsíce musel trávit především v pohodlí svého domova a mnozí se cítili sami. Jenže pejsek nebyl zrovna dobrou volbou, pokud se bralo v potaz to, že se zanedlouho všechno navrátí do starých kolejí, což se nakonec stalo. Daleko lepší bylo terarijní zvíře, nad kterým doposud nejeden člověk uvažuje. Přece jenom mu stačí postavit příjemné terárium z hliníkových profilů Aluhobby a je vystaráno. Sem tam krmení, sem tam čištění a tím veškerá péče hasne. Terarijní druhy totiž nemají v lásce mnoho pozornost od svých “pánů”.

Kritéria, která hrají roli při výběru terarijního zvířete

Pokud si i vy přejete přinést si domů terarijní zvířátko, nabízí se otázka, podle čeho to pravé vybrat. Láká vás totiž nejen had, ale také ještěr či chameleon, který umí měnit barvy tak, jak se mu to hodí.

Při výběru budoucího společníka berte v potaz několik faktorů, a to velikost v dospělosti, potřebné klimatické podmínky ve volné přírodě a také to, jestli dané zvíře žije ve skupinách nebo je spíše samotářem.

Co by vás mohlo také zajímat, tak zdali je zvíře snadno ochočitelné (či ho vůbec lze ochočit) a jak velké terárium bude potřeba. Poté zvažte své prostorové možnosti a nahlédněte také do peněženky, protože i vás rozpočet hraje velkou roli.

Pro začátečníka je vhodná agama vousatá

Chovatelé mají rovnou několik možností, z nichž si stačí jenom vybrat. Mohou chovat hady, ještěry nebo obojživelníky. Tím se však nabídka nezúžila, viďte? Podle odborníků je pro začátečníky nejvhodnějším domácím mazlíčkem agama vousatá, která je velmi přátelským tvorem. Snadno si zvyká na lidskou ruku.

Pokud vás to táhne spíše k hadům, vaše pozornost by měla směřovat spíše na škrtiče než na jedovaté druhy. Oblíbená je především užovka červená, která není nijak velká a péče o ni je velmi nenáročná, až snadná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *