4 tipy, jak vybrat kvalitní sklápěcí postel

Velká část lidí se v současnosti snaží žít minimalistický život, což se odráží i na jejich způsobu bydlení. Menší místnosti ale vyžadují i nová řešení, jak do nich vměstnat všechno potřebné včetně vašich osobních věcí a nábytku. Právě proto je čím dál tím větší zájem o sklápěcí postele, které se vejdou doslova kamkoli. Jak na jejich výběr?

1.     Jednolůžko nebo dvojlůžko?

Doby kdy se sklápěcí postele vyráběly pouze v jednolůžkové variantě, jsou dávno pryč. V současnosti si již můžete vybírat z široké škály postelí, a to i dvoulůžkových. Vše se odvíjí pouze od toho, jak velký prostor máte k dispozici.

2.     Při výběru se zaměřte hlavně na bezpečnost

Bezpečnost je parametr, který by vás měl ze všeho zajímat nejvíce. Levnější modely totiž nemusí být dostatečně zabezpečené, což může vést i k vážným zraněním. Proto se před pořízením sklápěcí postele poptejte po míře její bezpečnosti a ověřte, že je váš byt uzpůsobený k tomu, aby v něm mohla být postel namontována.

3.     Jaký typ sklápění pro vás bude ideální?

Kromě velikosti postele byste se měli zaměřit i na typ jejího sklápění. Běžně se můžete setkat se dvěma druhy, a to vertikálním a horizontálním. Vertikálně sklápěcí postele jsou obecně mnohem náročnější na prostor. Naopak horizontálně sklápěcí postele vám dokážou ušetřit mnohem více místa a zároveň vám nabídnou i více multifunkčních řešení, jako jsou přídavné poličky či skříňky. Výběr je však zcela na vás a záleží především na tom, kam sklápěcí postel umístíte.

4.     Zaměřte se na výběr sklápěcího mechanismu

Pokud chcete, aby vaše postel vydržela co nejdéle, měli byste se zaměřit na její sklápěcí mechanismus. Ten by měl být vyrobený z kvalitních materiálů a disponovat i bezpečnostními pojistkami. Jestli si nejste jistí, který vybrat, zkuste se poradit přímo s prodejcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *