3 tipy na prodej bytu v Ostravě bez realitky

Prodáváte byt a chcete prodat bez zbytečných provizí realitce? Poradíme, jak prodáte byt v Ostravě sami, a ještě na tom vyděláte.

1 tip: Důležitá je příprava

Správná příprava umí navýšit cenu nemovitosti až o desítky procent, navíc se vaše nabídka stane jedničkou v inzerci mezi byty na prodej v Ostravě. Jak toho dosáhnout?

  1. Vyhodit: Zbavte se všech poškozených a nefunkčních věcí. Udělejte důkladnou probírku a odstraňte drobnosti, vázičky a další pracholapky, fotky, magnetky z ledničky i suvenýry z cest. Odvezte zbytečný nábytek, který místnost dělal stísněnější. Cílem je vytvořit krásný a čistý prostor, protože prostor je právě to, co prodáváte.
  2. Drobné opravy: Opravte vše, co kazí první dojem, třeba odlepené okraje lina na podlaze, špatné těsnění u kapajícího kohoutku, utržené žaluzie. Vše, co by mohlo kupujícímu podvědomě naznačit, že je s vaším bytem na prodej v Ostravě něco v nepořádku.
  3. Čistý prostor: Jak získá byt nový lesk? Vymalujte všechny místnosti a ideálně na bílo. Bílá je odedávna symbolem čistoty, navíc prozáří i tmavší zákoutí.

První dojem prodává a tato příprava se vám bude hodit nejenom na fotky pro inzerci, ale taky na prohlídky. Další tipy, jak připravit nemovitost na prodej a navýšit cenu až o 20 %, najdete na webu zaměřeném na prodej bez realitky na www.zipHOME.cz.

2. tip: Nastavení ceny

Správné nastavení ceny je základem úspěšného prodeje. Příliš vysoká cena způsobí nezájem, s nízkou cenou zbytečně přijdete o peníze. Častou chybou prodávajících je, že s cenou nepromyšleně experimentují.

Pozor na to, zájemci si dobře pamatují, co se s cenou děje, a neuvážené kolísání ceny je znamením, že něco není v pořádku. Nabídek nemovitostí typu Ostrava byty jsou stovky a špatně nastavená cena umí pokazit celý prodej. Proto je správné nastavení ceny jedním z nejdůležitějších kroků prodeje. Jak stanovit tržní cenu?

Jedním ze způsobů je podívat se do inzerce na byty na prodej Ostrava a zjistit, za jakou cenu se podobné byty prodávají. Porovnávejte co nejpodobnější byty ve stejné lokalitě, už jen orientace do rušné ulice a vnitrobloku může cenu výrazně ovlivnit.

Tato metoda je u samoprodejců sice hojně využívaná, ale bohužel není přesná. Podle statistik se totiž cena uvedená v inzerci od té, za kterou se nemovitost skutečně prodala, výrazně liší. Rozdíl mezi nabídkovou cenou v inzerci a tržní cenou může být až 20 %.

Poměrně přesným způsobem, jak zjistit skutečné tržní ceny v dané oblasti, jsou cenové mapy, služba je ale zpoplatněná. Kde zjistit tržní cenu zdarma? Na zipHOME.cz realitní seznamce vám zjistí tržní cenu z cenových map nemovitostí zdarma v rámci přípravy vašeho bytu na prodej v Ostravě. Navíc poradí, jak ji správně použít v inzerci, abyste zbytečně nepřišli o peníze nebo díky příliš vysoké ceně o zájemce.

3 tip: Realitní seznamka

Stále více poptávajících neztrácí čas hledáním, ale jednoduše si zadá svou poptávku na zipHOME.cz realitní seznamce. Realitní seznamka spojí tyto poptávající napřímo s vámi. Jak to funguje?

Po vložení vaší nabídky nemovitosti na prodej v Ostravě vám pomůže zipHOME asistent s celou přípravou nemovitosti na prodej bez realitky. Poradí s úpravou textu i fotek, a hlavně vám zajistí zjištění tržní ceny a inzerci na desítkách prestižních realitních serverů.

Vaši nabídku také rozešle všem, kteří podobný byt hledají. Pokud se jim bude líbit, spojí se přímo s vámi – jako v seznamce.  Vy tak oslovíte mnohem více zájemců než jen u pouhé inzerce a vaše šance na rychlý prodej se znásobí.

Jak zvládnout prohlídky a samotný prodej bytu Ostrava bez realitky? Všechny potřebné tipy a návody najdete na www.zipHOME.cz, prodejem vás provede váš zipHOME asistent. Součástí služby jsou i smlouvy přímo od advokáta. Spolu s realitní seznamkou prodáte rychle, bezpečně a bez zbytečných provizí.

Jeden myslel na “3 tipy na prodej bytu v Ostravě bez realitky

  • 9.6.2020 (18:02)
    Trvalý odkaz

    Tak to zní docela zajímavě. To když jsme my prodávali byt, tak jsme se ho nakonec rozhodli prodat s pomocí realitní kanceláře. Tady u nás jich je docela dost. Zkoušela jsem si do vyhledávače zadávat realitní kancelář České Budějovice a po dlouhém rozhodování jsem nakonec vybrala tuto: https://rksrdcedomova.cz/ Musím říct, že naprostá spokojenost. Myslím si, že bez nich by se nám byt nepodařilo prodat tak rychle.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *