Poznejte výhody dřevěných podlah

Výhody dřevěných podlah jsou známy již od nepaměti a dodnes patří podlahy ze dřeva mezi nejkvalitnější typy podlah. Nespornou výhodou dřevěných podlah je především jejich přírodní původ a jedinečný neopakovatelný vzhled díky přírodní kresbě dřeva. Dřevěné podlahy se poměrně snadno udržují a vynikají rovněž dlouhou životností.

Velkou výhodou masivních dřevěných podlah je rovněž to, že je možné změnit jejich odstín pouhým přetřením nebo namořením. V případě odření podlahy je u dřevěných podlah snadněnjší možnost renovace přebroušením a opětovným namořením. Takovouto renovaci můžeme provádět opakovaně, což výjde finančně mnohem levnější než pořízení například nové plovoucí podlahy jejíž renovace je ve většíně případů nemožná. V neposlední řadě je dřevo výborný tepelný izolant a masivní dřevěné podlahy tak velmi brzy vrátí část z nákladů na jejich pořízení ve formě úspor za vytápění domu či bytu.

Druhy dřevěných podlah

Dřevěné podlahy se dají rozdělit na několik kategorii. Prvním typem dřevěných podlah jsou podlahy z masivních dřevěných prken. Tyto podlahy byly dříve standartem, v dnešní době však patří mezi nejluxusnější provedení podlah. Masivní dřevěné podlahy dají nejlépe vyniknout kráse struktury dřeva a mají téměř neomezenou životnost. Tento druh podlah, se hodí jak do moderních, tak i do klasických interiérů a jedinou nevýodou je jejich vyšší pořizovací cena.

Víte, že … životnost podlah z masivu je narozdíl od ostatních materiálů opravdu obdivuhodná.

Výhody dřevěných podlah

Jsou známy podlahy ze dřeva staré i několik set let, které při správné údržbě stále plní svou funkci a nevykazují známky většího opotřebení. Dalším typem dřevěných podlah jsou podlahy z parket. Parkety se vyrábí v mnoha provedeních a oproti masivnch podlah jsou cenově dostupnější. Výhodou dřevěných parket je rovněž to, že netrpí náchylností k deformacím jako podlahy z masivních dřevěných prken. Mnoho lidí si podlahy s parket spojuje s nevzhlednými parketovými podlahami v panelových domech a jsou pak při návštěvě prodejny s podlahami překvapeni množstvím druhů a atraktivním vzhledem dnešních moderních parket.

Alternativy ke klasickým dřevěným podlahám

V dnešní době se mnoho lidí poohlíží po alternativě ke klasickým dřevěným podlahám a nechce volit cestu umělých materiálů, ale chce si do svého interiéru pořídit podlahu z přírodního materiálu. Jednou z alternativ jsou například bambusové podlahy. Podlahy z bambusu se stejně jako dřevěné podlahy vyrábí v několika provedeních. V nabídce prodejců podlah nalezneme masivní bambusové parkety, dvovrstvé parkety z bambusu, třívrstvé parkety a také bambusovou mozaiku.

Skvělým přírodním materiálem pro podlahy jsou také korkové podlahové dlaždice. Tyto dlaždice se často vyrábí v kombinaci dřevěného podkladu a svrchní korkové vrstvy. Podlahy z korku nejsou tak odolné jako dřevěné podlahy a nedají se renovovat tak snadno jako dřevěné, ale rovněž jako podlahy ze dřeva vynikají výbornými tepelně izolačními vlastnostmi.

2 komentáře: „Poznejte výhody dřevěných podlah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *