Kdy je nutná služba finančního poradce

Nabídka bank, pojišťoven a dalších finančních institucí se často aktualizuje, upravuje dle konkurence a také na základě aktuálních trendů, a požadavků široké veřejnosti. Kdo se však v tak velké spoustě různých produktů má vyznat?

Kdo v této oblasti nepracuje, nebo snad neinformuje se pravidelně na základě vlastního zájmu, ten nejspíš ani nebude mít ponětí o různých možnostech, jak investovat, nebo naopak kde si půjčit. Obvykle se praxe má tak, že klient reaguje na nabídku banky či pojišťovny, u které již má sjednaný jiný produkt, nebo ho zláká masivní reklamní kampaň.

Finanční poradce

Pro tuto záležitost existují finanční poradci, jenž fungují obvykle pro jistou finanční společnost, která však neupřednostňuje konkrétní banku či pojišťovnu, ale tak nějak vybírá aktuálně nevhodnější a nejvýhodnější produkty pro dané klienty.

Služba finančního poradce

Mnoho lidí si říká, proč má platit finančnímu poradci, když stejný produkt získá sám, u dané společnosti a nemusí si připlácet. Jenže s tím připlácením to není až tak, jak si mnozí představují. Pravdou je, že finanční poradce má peníze z klienta, u kterého podepíše nějako smlouvu, ale klient sám na tom netratí.

Banky i pojišťovny uzavírají s danými finančními společnostmi smlouvy, jež jsou výhodné pro obě strany, a samotný klient na nich rozhodně netratí. Ať banky nebo pojišťovny, které tak činí, mohou poskytnout finančním společnostem, jež je zastupují kolikrát i výhodnější podmínky, protože nemusí platit vlastní zaměstnance, kteří obchod zprostředkují, a externistům platí pouze za sjednanou smlouvu.

Tím také operují právě finanční společnosti, jež tohoto faktu využívají ve svůj prospěch. Spokojeny jsou tak všechny strany, pakliže je smlouva uzavřena a stejně tak samotný klient.

Lidé dostávají nabídky, ale pouze přemýšlí, zda pro ně bude mít služba finančního poradce mít smysl či nikoli. U nás zatím není tento trend znám, ale třeba v zemích západní Evropy či Spojených států amerických je běžné mít vlastního finančního poradce, který je tak nějak i součástí rodiny. Jde o člověka, který spravuje finance rodině, velice intimní záležitost, takže důvěra a přátelství je nezbytné.

Proč využívat služby finančního poradce

Každý je odborník na něco jiného, a finanční poradce se právě orientuje v oblasti nových a stávajících finančních produktů. Díky tomu je vám schopen na základě potřeb a požadavků předložit nejvýhodnější návrh právě pro vás.

Jeden myslel na “Kdy je nutná služba finančního poradce

  • 5.3.2020 (2:50)
    Trvalý odkaz

    Zrovna nedávno jsem měl hovor s finančním poradcem a musím uznat, že mi to dost pomohlo urovnat si své priority ohledně financí. Díky tomu doufám, že už se nebudu muset ohlížet po půjčkách, jako tomu bylo v minulosti. To naštěstí vždy proběhlo bez problému, protože jsem si vždy srovnával jednotlivé poskytovatele zde https://www.ferovepujcky.cz/pujcky-bez-dolozeni-prijmu na základě toho jsem si vybral pro sebe tu nejvýhodnější půjčku.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *