Pryč se spalinami

Kvalita je vždy určena několika faktory, na začátku je třeba vybrat dobré materiály, které jsou vhodné pro dané použití zejména svou odolností a dlouhou životností. Potom je třeba tyto materiály správně zpracovat, kvalita zpracování se rovněž projeví na konečném výrobku. Nakonec se ukáže, zda byl dobrý také počáteční návrh celého produktu, zda je správně funkční a prakticky použitelný. Jsou-li splněny všechny tři aspekty, vznikne výjimečný, kvalitní výrobek s dlouhou životností, na který se můžete spolehnout. A právě takový je nerezový komín. Potřebujete-li spolehlivě odvést spaliny z otopné soustavy, jsou komíny nerez tou správnou volbou.

Nerezová ocel, ze které jsou komíny vyrobeny, je vysoce kvalitní a odolná, takže poskytuje vše potřebné pro výrobu univerzálního odvodu spalin. Důležité je při výběru komínu vzít v potaz zejména typ spalování. Kupříkladu z plynového topení vzniká pouze malé množství spalin, které nejsou nijak agresivní a pro jejich odvod tedy lze použít prakticky jakýkoli typ komínu. Naproti tomu spaliny z tuhých paliv jsou chemicky velmi aktivní, na povrch komínu působí jejich kyselé kondenzáty a mohou jej poměrně rychle poškodit. Komíny z nerezu jsou dostatečně odolné i vůči působení spalin z tuhých paliv, které bezpečně odvedou mimo otopnou soustavu.

Nerezové komíny se vyrábí hned v několika variantách, tou nejjednodušší jsou jednoplášťové nerezové komíny, které se používají samostatně nebo jako komínové vložky do stávajících komínů. Dalším typem jsou izolované nerezové komíny, které jsou na rozdíl od základního typu vybaveny ještě druhým nerezovým pláštěm a mezi nimi se nachází vrstva tepelně izolačního materiálu. Posledním typem jsou hybridní komíny. Ty se skládají z nerezového pláště a speciální keramické vložky. Zavítejte na Komíny-nerez.cz a vyberte si i vy kvalitní komín pro odvod spalin z vašeho vytápění.

3 komentáře: „Pryč se spalinami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *