Jak zařídit dětský pokoj pro školáka?

Září se nezadržitelně blíží a s ním je u některých dětí spojen i nástup do první třídy. Kromě nových kamarádů a nové školy s sebou první třída přináší i potřebu nového vybavení dětského pokoje. Tím hlavním prvkem by se v něm měl stát psací stůl se židlí. Důležité je také, aby měl malý školák kam ukládat své školní potřeby. Jak upravit dětský pokoj tak, aby vyhovoval měnícím se potřebám vašeho dítěte?

Praktický nábytek s vaším dítětem poroste

Chcete si do budoucna ušetřit práce a nevybírat pro své dítě každý rok nový psací stůl a židli? Vyberte funkční nábytek, který poroste s vaším dítětem. Psací stůl je pro každé dítě školního věku nezbytným kusem nábytku, podobně důležitá je i rostoucí židle pro školáky. Skvělým doplňkem pro lenošení a relaxaci může být také křeslo nebo sedací vak. A nezapomeňte na úložný prostor. Police na ukládání hraček by se postupně měly přeměnit na prostor na knihy, sešity a psací potřeby. Při plánování designu dětského pokoje je důležité tuto skutečnost zohlednit.

Barvy a osvětlení v dětském pokoji

Barvy v pokoji mají velký vliv na jeho atmosféru. Pro děti je důležité vybírat veselé a uklidňující barvy, které přispívají k pocitu pohody. Psací stůl by měl být umístěn u okna, aby pracovní prostor osvětlovalo přirozené světlo. Pokud je nutné umělé osvětlení, dbejte na to, aby nebylo příliš ostré. Pro čtení před spaním je ideální lampa s žárovkou s měkkým světlem. Pro centrální osvětlení pokoje můžete použít klidně i mírně chladnější světlo. Důležité je, aby dítě dobře vidělo na práci, ale i na hračky v hracím koutku. Ten by ještě každý malý školák měl ve svém pokoji mít. I dítě školou povinné bude rádo rozvíjet svoji fantazii hrou.

Přizvěte si k ruce dítě

Navrhování dětského pokoje je skvělou příležitostí ke společné zábavě. Právě při něm si můžete užít spoustu legrace, a zároveň vytvořit prostor, který bude malému školákovi vyhovovat a vydrží mu několik let. Vyzvěte své dítě, aby se zapojilo do plánování, a nechte ho rozhodnout, co bude v jeho pokoji. Stejně tak se ho ptejte také při výběru dětských školních potřeb. I aktovku či penál byste měli vybírat společně. A nezapomeňte si tento čas také společně užít. Do první třídy se nastupuje jen jednou v životě.

Jak zařídit dětský pokoj pro školáka?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *