Poradíme vám, jak se zbavit přebytečného dětského oblečení

Všichni rodiče znají nekonečné třídění chlapeckého a dívčího oblečení několikrát ročně. Ve sklepě a na půdě se poté vždy ocitnou nové krabice plné nevyhovujícího oblečení malých velikostí. Co ale s ním? Připravili jsme pro vás několik rad, jak s takovými vyřazenými kousky nakládat.

Nikdy vytřízenou krabici neukládejte mimo dohled

Základní poučkou je neodklidit čerstvě vytřízenou krabici s oblečením někam, kde se denně nepohybujete. Pokud skončí zavřená ve skříni či vynesená na půdě, je téměř stoprocentní, že ji objevíte až za několik měsíců nebo dokonce let. Oblečení pak dost možná bude nemoderní či zašlé.

Zachovalé kousky prodejte

Pokud máte opravdu hodnotné kousky v perfektním stavu, například minimálně nošené boty, hezké zimní bundy či třeba značkové mikiny z kvalitních materiálů, zkuste je vystavit na online bazarech a dát jim druhou šanci. Ovšem neberte to jako přivýdělek, ale jako snahu žít aspoň trošku udržitelně. Podle toho také stanovujte přiměřené ceny. V mnoha městech se dnes pořádají i různé benefiční bazárky či sousedské blešáky, což je také smysluplná cesta.

Zničené a nepoužitelní věci zlikvidujte

Roztrhané, zabarvené či trvale pošpiněné dívčí i chlapecké oblečení bez milosti vyhoďte. Naposledy mohou posloužit jako hadry pro domácí úklid či je můžete přešít na oblečení pro panenky. Jednoduchou pomůckou je, že pokud byste se styděli daný kousek i jen přenechat k užívání dětem svých přátel, patří určitě do koše.

Darujte, co je vám blízké

U přátel a rodiny ještě chvíli zůstaňme, protože s velkou pravděpodobností máte v blízkém okolí také nějaké další rodiče. Pokud máte k některým kouskům z šatníku vašich dětí velmi vřelý osobní vztah a těžce se vám s nimi loučí, prostě jej darujte někomu blízkému. Bude to pro vás určitě snazší. Darovat můžete i na různé dobročinné účely, jako je charita nebo sbírky pro matky samoživitelky.

Dejte na názor dětí

Třídění vždy provádějte za přítomnosti dětí. Pokud některý kousek vyřadí i přes váš nesouhlas, zapřeďte s nimi diskusi, proč tomu tak je. Můžete zjistit, v čem se vaše děti necítí dobře, a příště se podobným kouskům vyhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *