Jednodenní výlety po evropských metropolích

Přijet ráno na místo, projít si historické jádro velkoměsta, prohlédnout slavné, i ty méně známé památky, pořídit pár fotografií, zakoupit suvenýry a večer nazpět domů. To je moderní způsob cestování po Evropě, které se stalo velice žádané a tak také často nabízené. Cestující platí pouze cestu autobusem a samozřejmě i službu průvodce. Tím, že jednodenní zájezdy bývají často nabízeny na slevových portálech, jsou brzy vykoupeny a je o ně enormní zájem. Za „pár korun“ je tak možné procestovat evropská velkoměsta a navštívit zajímavá místa.

Cestování pro věčně zaneprázdněné

Jednodenní výlety po evropských metropolích jsou vhodnou alternativou také pro osoby, které jsou velice často zaneprázdněny. Odjezdy jsou (podle vzdálenosti) většinou v pátek večer, návrat je pak stanoven na nedělní ráno, takže i často zaměstnaný a vytížený člověk si může od své práce na chvíli oddechnout a odreagovat se. Cestovní agentury a kanceláře nabízí jednodenní výlety a to cestování autobusem, kdy se jede přes noc, den se stráví ve městě a pak se jede zase v noci. Cestující si mohou odpočinout spánkem a přitom bez nutnosti shánět v evropských metropolích drahý hotel.

Místa, kam se často jezdí

Benátky

Velice oblíbené jsou italské Benátky, neboť se jedná nejen o velice romantické místo, ale také město dost odlišné od klasických evropských velkoměst. Navíc vzdálenost Benátek od České republiky přispívá k atraktivitě a zájmu z řad českých cestovatelů. Neskonale úzké uličky ve městě jsou jakoby takovým bludištěm, které je však velice dobře označené. Turisti tak zde proudí v hlavní turistické sezoně ve velkém, na neštěstí tamějších obyvatel, kteří zastavující se skupinky turistů velice temperamentně pohánějí kupředu. Benátčané jsou obecně zaujetí proti těm, kteří se staví v ulicích a zabraňují jim tak klidné chůzi.

Benátky jsou však kouzelné místo s nádechem historie a romantiky. Určitě stojí za jednodenní výlet.

Paříž

Kouzelná Paříž, která je atraktivní pro všechny turisty na světě, je nádherná jak v létě, tak při romantickém podzimu, kdy padavé listí všech barev umocňuje dobrou náladu. Paříž je však možné navštívit i v zimě, předvánočním výletem ideálně, anebo pak při slunném, voňavém jaru, kdy všechno kvete a okolí Eiffelovy věže je poseto barevnými kvítky. Ideální místo pro pořízení fotografií z cest. Hlavní město Francie, ale současně i módy nabízí svým návštěvníkům příjemné posezené v klasických kavárnách a poznání tak tamější kultury alespoň na oko. Žádný správný cestovatel, který se vydá do Paříže, si nenechá ujít návštěvu Eiffelovy věže a spolu s ní z dalších slavných míst.

Z České republiky se sice jede přes celé Německo, ale ideálně tak v noci, stejně tak na cestě zpět.

Budapešť

I když směr většiny českých cestovatelů míří spíše na západ a jih, stojí alespoň za jednodenní výlet nádherná Budapešť, hlavní město Maďarska, která je vlastně spojením dvou historických měst – Budy a Peště, které rozděluje Dunaj. Vůbec celé okolí tekoucí řeky ve svém jádru města je neskutečně podmanivé. Okouzlující je nejen maďarský parlament, ale i známý Budínský hrad. Neobyčejně úchvatná je i budapešťská pevnost, která taktéž patří, stejně jako výše uvedené do seznamu světových památek UNESCO. Budapešť je od Brna vzdálená pouhých tři sta třicet kilometrů a tak svádí k jednodenním soukromým výletům.

Vyhlášené jsou i vánoční trhy, které Češi pravidelně ve velkém navštěvují a jsou tak kouzelné, že stojí za to. Pokud však máte chuť na něco dobrého a chcete ochutnat z místních specialit, je vhodné raději vybrat něco z okolních trhů, ne přímo v centru, kde jsou ceny přizpůsobeny turistům a jsou tak dost předražené.

A mnoho dalších oblíbených míst

Z dalších měst jsou často vyhledávány lokality jako Řím, Florencie, německé Drážďany a Berlín, také vzdálenější Amsterdam, nebo silný Brusel. Velice často jezdí Češi do Vídně, obzvlášť na vánoční trhy a zvýšený zájem je v poslední době i o místa s nepříliš radostnou minulostí – Orlí hnízdo, Osvětim, Dachau, či rakouské Mauthausen a Linz. Jednodenní výlety jsou oblíbené, levné a moderní. Během krátké chvíle je tak možné procestovat celou Evropu.

 

 

2 komentáře: „Jednodenní výlety po evropských metropolích

 • 10.4.2015 (11:19)
  Trvalý odkaz

  Já byla prozatím z vyjmenovaných míst jen v Budapešťi, která mě velmi oslovila a připadala mi hodně podobná Praze, takže si tu krásu dokážete sami představit. Tento rok se chystám do Benátek, to je prostě něco, co musím vidět. Sháním si už zajímavé info, třeba zde v tomto článku http://www.topsleva.cz/aktuality/tipy-jak-si-uzit-benatky/ jsou výborné tipy, jak si Benátky užít.

  Reagovat
 • 24.7.2020 (13:44)
  Trvalý odkaz

  Právě tu Budapešť se letos taky chystáme navštívit. Musím říct, že se tam dost těším, ještě nikdy jsem tam nebyla. Podle toho, co jsem ale slyšela je to překrásné město. Máme v plánu tam jet na dva dny. Víceméně vše už máme zařízené. Jediné, co zbývá je sjednání cestovního pojištění. To si nejspíš sjednáme u https://www.ervpojistovna.cz/ protože právě ti se na cestovní pojištění přímo specializují.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *