Dovolená na lyžích

Alpy patří k oblíbeným lyžařským destinacím nejen pro lyžaře z České republiky, ale i z široké Evropy. Milovníci zimních sportů si užívají perfektně upravené sjezdovky, ideální podmínky na zimní sporty a překrásnou krajinu ledovců a zasněžených hor. Stovky kilometrů sjezdovek svádí k té nejúžasnější zimní dovolené.

Aktuální sněhové podmínky evropských středisek najdete na odkazu sněhové zpravodajství

Destinace Zell am See
Středisko se nachází na břehu jezera a na zmrzlé hladině je možné v zimě bruslit a surfovat. Za krásnou, ale zároveň nejtěžší sjezdovku je považována trať Trass z vrcholu až do Zell am See o délce 6 kilometrů. V místě je možné zakoupit skipass, který platí na všechny vleky a lanovky a také na skibusy.

Zell am See disponuje v nadmořské výšce 750 metrů až 2 kilometry 75 sjezdovkami, z toho je 25 černých, 25 modrých a 25 červených tratí. Na vrchol sjezdovek vás dopraví 6 kabinkových lanovek, 9 sedačkových lanovek a 13 vleků. Sněhové a lyžařské podmínky v tomto středisku vám sdělí sněhové zpravodajství.

Destinace Schladming
Světoznámá destinace Schladming patří k pěti nejlepším alpským lyžařským regionům. Nabízí veškeré možnosti lyžování a je snadno dostupná i z České republiky. Schladming Dachstein se nachází asi 300 km od našich hranic.
Celé středisko je propojeno skibusy, které zdarma a v pravidelných intervalech spojují rozsáhlé lyžařské areály.
Středisko nabízí 160 km nádherných sjezdovek na lyžařské houpačce vedoucí přes čtyři hory a senzační počet 92 nejmodernějších lanovek a výtahů. Nejdelší sjezdová trať měřící 8 km s 2000 metrovým převýšením činí ze Schladmingu obrovský lyžařský ráj. Doprava na Planai (1900 m), se čtyřkilometrovou tratí a převýšením 1100 m, je zajištěna lanovkou přímo ze střediska. O příznivém počasí pro vaši lyžařskou dovolenou vás informuje sněhové zpravodajství.

Livigno
Panují zde výborné podmínky pro lyžování – výjimečná sněhová jistota, slunečné počasí, čistý vzduch, převážně moderní lanovky a dobré propojení skibusem.

Lyžování se odehrává na obou stranách horského údolí. Více sjezdovek naleznete na Vetta Blesaccia, lanovky sem míří z obou stran Livigna. Nejprudší sjezdovky podél kabinové lanovky Carosello jsou ideální pro rychlé carvingové oblouky. Z vrcholu Blesaccia vedou mírnější, ale rovněž královsky široké carvingové “dálnice”. Na strmosti přidají v dolních partiích při sjezdu do Livigna. Severní svahy jsou výborné pro milovníky freeride lyžování.

Vyznavači snowbordingu mohou využít snow-parku s U-rampou. Kromě návratové tratě pod starou dvousedačkou zde najdete samé špičkové sjezdovky. Cvičné terény mají své místo v hojném počtu podél pěší zóny.

Díky bezcelní zóně tu navíc můžete výhodně nakupovat (např. pohonné hmoty, cigarety, alkohol či oblečení módních značek).

4 komentáře: „Dovolená na lyžích

 • 20.6.2020 (17:11)
  Trvalý odkaz

  Musím se přiznat, že já na lyžování moc nejsem. Hory mám ale ráda. My máme například v plánu jet na hory letos v létě. Myslím si, že ten horský vzduch by v letním horku mohl být hezky osvěžující. Už jsme se dívali jaké jsou u nás možnosti a hodně nás zaujala například Kašparova chata. Dovolená by se tam podle mě dala udělat pěkná, však se můžete přesvědčit sami – https://www.kasparovachata.cz/

  Reagovat
 • 7.9.2020 (19:55)
  Trvalý odkaz

  Pokud se chystáte někam na hory, tak určitě vyzkoušejte Alpy v Itálii. My tam jezdíme (no vlastně lítáme) už 4 roky po sobě. Letenky přes http://www.letenkyzababku.eu/italie-letenky/ nás vychází podobně, jako když jedeme autem a hlavně tam můžeme být o jeden den navíc. Vybavení půjčujeme na místě, dopravujeme se po Itálii stopem. Paráda.

  Reagovat
 • 26.8.2021 (15:13)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den. My například teďka na září koukáme na dovolenou na https://ithaka.cz/. Zatím nás zaujala asi nejvíc a myslím si, že to bude i výherce. Byl jste tam už někdo? Můžete doporučit, nebo naopak máte stížnosti a výhrady? Moc by nám hodilo při rozhodování. Děkujeme předem a mějte se pěkně.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *