Kvalitní pojistka je zárukou bydlení beze strachu

Víkendové nákupy v obchodech s nábytkem a tisícové investice do vybavení, přesto lidé nevěnují pozornost tomu nejdůležitějšímu – kvalitnímu pojištění. Zatímco zkrášlováním domácnosti tráví desítky hodin času, pro sjednání pojištění nemají pár volných minut. Proč? Češi obecně mají vůči pojišťovnám velmi rezervovaný vztah, přitom jim může pojištění zachránit drahocenné úspory. Jak co nejlépe ochránit majetek a jaké možnosti se nabízejí?

Hlavně vybrat správně

V tuzemsku je problém nepojištěných nemovitostí a domácností mezi veřejností bagatelizovaný, ale jedná se skutečně o zásadní potíž, která vyvstane zejména při velkých přírodních katastrofách. Řada lidí totiž nemá následně prostředky na financování oprav nebo nového vybavení. Přitom stačí málo, vybrat si správné majetkové pojištění. Pojištění nemovitosti se vztahuje na samotnou nemovitost, pevné součásti včetně střechy a rozvodů, naopak pojištění domácnosti se týká vnitřního vybavení, nábytku, osobních věcí a cenností.

Vše v jedné pojistce

Výhodou je sjednání komplexního pojištění, které kryje škody na nemovitosti i domácnosti. U SV pojišťovny se nazývá tento produkt Bezpečný domov PLUS, a kromě základních a katastrofických rizik je zahrnuté též pojištění elektroniky bez limitu nebo zkrat na elektromotorech či rozbití skla z jakékoliv příčiny. Pojištění se sjednává jednoduše online jen na základě identifikačních údajů a plochy domu či domácnosti v metrech čtverečních, netrvá více než pár minut. Smlouva se vygeneruje ze systému a pojistné se může zaplatit obratem.

Jistota každý den

Komplexní pojištění zahrnuje pojištění majetku, současně pojištění občanské odpovědnosti. To je lidem známé jako „pojistka na blbost“, která kryje škody vzniklé na zdraví, životě nebo majetku třetí osoby, ke kterým dochází při činnostech, které jsou běžné v každodenním životě. Nejčastěji se jedná o vytopení sousedů nebo také poškození cizí věci například v kavárně či v hotelu. Pojištění se vztahuje na všechny členy domácnosti, k tomu má mezinárodní platnost, není třeba se tedy bát ani při letošní zimní lyžovačce v Alpách.

Jeden myslel na “Kvalitní pojistka je zárukou bydlení beze strachu

  • 11.12.2023 (0:22)
    Trvalý odkaz

    Zásada u pojištění je mít možnost porovnání nabídek. Já bych se nikdy s jednou nabídkou od jedné pojišťovny nespokojil. Koncem každého roku mrknu na srovnator.cz a porovnám pojištění, které mám a případně pozměním, a ušetřím 😉

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *