Základní pravidla pro obchodování binárních opcí

Individuální investoři mají celou řadu možností, jak zhodnotit své finanční prostředky, ovšem pro ochranu kapitálu je třeba dodržovat několik důležitých pravidel.

Ať už se rozhodnete obchodovat Forex, binární opce nebo třeba akcie, v první řadě je vždy třeba si uvědomit, že se jedná o rizikovou činnost. Peníze můžete investováním vydělat, ale také prodělat.

Z toho vyplývá první důležité pravidlo nikdy neinvestovat peníze, které si nemůžeme dovolit ztratit. Při investičním obchodování může nastat celá řada rozličných okolností, které začátečníka zaskočí nepřipraveného, a proto je počítat i s krajní možností, že svůj obchodní kapitál proděláme. V závislosti na obchodním nástroji můžou ztráty dokonce převýšit zůstatek na našem obchodním účtu.

Abychom snížili pravděpodobnost, že obchodní kapitál ztratíme, je třeba především aplikovat důsledný money management. V jeho rámci určíme, kolik budeme riskovat na jednotlivé obchody, vždy by se mělo jednat jen o malý zlomek našeho kapitálu.

U binárních opcí jsou výpočty snadné, protože naší maximální ztrátou na obchod je částka, kterou investujeme. Na rozdíl od ostatních nástrojů trh nemůže přeskočit náš výstup z obchodu a přivodit nám nad očekávání velkou ztrátu.

Investiční obchodování se vždy skládá ze zisků i ztrát, cílem money managementu je pak se připravit na ztráty, abychom je zvládli a mohli dál obchodovat a inkasovat i zisky. Ztrátových obchodů může být i relativně mnoho za sebou, záleží to na obchodní strategii a do jisté míry i na náhodné distribuci zisků a ztrát.

Základní představu o tom, jak můžou zisky a ztráty přicházet, by si měl obchodník utvořit testováním na demo účtu pro binární opce. Na něm obchoduje s virtuálními penězi svoji strategii tak, jak ji zformuloval testováním na historických datech.

Tím si ověří její funkčnost a výsledky. Teprve až když investor dosahuje uspokojivých výsledků na demu, může přejít k obchodování se skutečnými penězi. A to opatrně, nezávisle na výši obchodního kapitálu by měl v začátcích investovat malé částky, aby si znovu ověřil svoji strategii a přivykl si na odlišnou psychologii obchodování s reálnými penězi.

Když to shrneme, tak vzhledem k rizikům, která jsou spojena s investičním obchodováním, je třeba maximální opatrnosti, která se skládá především z pravidel money managementu a důsledných příprav v rámci testovacího obchodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *