Pořiďte si plot ještě letos

Podzim je v plném proudu, stavební práce ale ještě není třeba odpískat. Dokud není zmrzlá země, je možné provádět výkopové a terénní práce, betonovat základy, stavět ploty. Pokud jste stavbu oplocení nestihli realizovat v létě, neodkládejte ji na příští rok, pusťte se do ní bez obav ještě letos.

Montáž klidně v prosinci

Bez ohledu na typ plotu bude třeba rozměřit a vybudovat nejprve plotové sloupky. Pro výkopy se často využívá speciální minirypadlo, které vyhloubí dostatečnou jámu, do níž se sloupek zasadí a zabetonuje. S využitím techniky jde o poměrně rychlou část montáže. Jakmile jsou sloupky na místě, je třeba vyčkat, než beton vyzraje, abyste sloupky po zatížení nevyvrátili.

Potom přicházejí na řadu plotová pole. Ta mohou být z nejrůznějších materiálů, chcete-li plot s dlouhou životností a takový, který vám na zahradě zajistí dostatek soukromí, potom vsaďte na betonový. U betonového plotu se začíná betonovými sloupky, které jsou vybaveny drážkou. Do drážky se po zavadnutí sloupků nasouvají plotové dílce, které tvoří plotové pole. Díky tomu si snadno můžete zvolit požadovanou výšku plotu. Výška ale není zdaleka jediný volitelný parametr betonového plotu. Na vás je také barvadekor a tvar zakončení. Vybírat můžete z mnoha různých variant.

Že si plot nedokážete dost živě představit? K ruce vám je on-line vizualizace. Do jejího konfigurátoru zadáte parametry plotu a necháte si jej vykreslit kolem vzorového domu. Můžete zkoušet různé varianty, porovnávat je mezi sebou, usnadní vám to výběr vzhledu plotu. Velkou výhodou betonového plotu je, že jej lze stavět i do svahu. Zkušená firma si poradí i s montáží betonového plotu v hůř dostupném terénu. U betonového plotu se můžete spolehnout na dlouhou životnost a vysokou odolnost. Tak neváhejte a nechte si instalovat betonový plot ještě letos. Vstupte do nového roku s plotem, který vám bude za všech okolností krýt záda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *