Průmyslové váhy a jejich použití

Průmyslové váhy představují základní dílčí prvek mnoha různých odvětví. Jejich význam při přesném vážení těžkých nákladů či zboží je zcela nezastupitelný. Měly by být součástí široké škály průmyslových odvětví od výroby až po obchod.

Druhy průmyslových vah

Průmyslové váhy se dělí do několika skupin, z nichž každá má svůj specifický účel a výhody. Mezi ně patří například mostové váhy, závěsné váhy, podlahové váhy, plošinové váhy, váhy s rampou nebo paletové váhy.

Mostové váhy

Mostové váhy patří mezi nejžádanější typy průmyslových vah. Jsou určeny pro vážení velkých a těžkých nákladů, využívají se například ve skladech, výrobních halách nebo na stavbách. Tyto váhy jsou velmi odolné, vydrží velké zatížení a jsou schopné přesně vážit i v nepříznivých podmínkách.

Závěsné váhy

Závěsné váhy jsou dalším typem průmyslových vah, které se používají zejména tam, kde není dostatek místa pro jiné typy vah. Tyto váhy jsou zavěšeny na vysokozdvižných vozících nebo jeřábech a slouží k přesnému vážení nákladu během jeho manipulace.

Použití průmyslových vah

Průmyslové váhy jsou nezbytné tam, kde je potřeba přesně zvážit velké množství zboží nebo materiálu. Využívají se v řadě odvětví – ve stavebnictví, v zemědělství, v potravinářství, v chemickém průmyslu, ve skladech a mnoha dalších.

Při výběru průmyslových vah je důležité zvážit několik faktorů. Předně je to maximální nosnost, kterou musí váha zvládnout. Dále je to přesnost vážení, která je v některých odvětvích klíčová. Není na škodu také zvážit, zda váha disponuje certifikátem pro metrologii, který je nutný v případě, že se na základě vážení upravuje cena zboží.

Výrobce průmyslových vah KADLEC, spol s.r.o. nabízí široký sortiment vah různých typů a nosností. Všechny váhy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou určeny pro dlouhodobé a přesné vážení. Nabízí také komplexní servis a odborné poradenství při výběru vhodného typu váhy. Tato firma je tedy ideálním místem pro nákup průmyslových vah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *