Tip na výlet – Las Vegas

Las Vegas je největší město státu Nevada ve Spojených státech amerických. Plocha města děla 182,43 km² a žije v ní přes 600 000 obyvatel. Město spadá do Metropolitní oblasti Las Vegas, ve které můžete nalézt i další města, jako jsou například North Las Vegas, Henderson, Boulder City, Paradise, Spring Valley, Sunrise Manor a Whitney. Metropolitní oblast Las Vegas spolu se všemi městy dohromady čítá něco kolem 1,8 milionů obyvatel. Las Vegas je taky známé jako nejvíce se rozvíjející město USA.

Ve městě to žije především v noci, jak v kasínech, hernách apod., tak bohužel i zločinností. Osmáct největších hotelů na světě společně se zabudovanými kasíny naleznete v 7,2 km dlouhé části s názvem The Strip.

Historie Las Vegas

Oblast na které dnes stojí největší město v Nevadě byla osídlená už nejméně před 10 000 lety a to díky vodám, které napájí místní zelené louky uprostřed okolní Mohavské pouště. Kmen s názvem Pauite (více informací zde) se poprvé usídlil v 2. tisíciletí př. n. l. a o něco později se objevují také i Anasaziové, kteří sem přišli rozvíjet zemědělství a stavět obydlí. Anasaziové vydrželi na půdě až do roku 1000 n. l., poté se přesouvají dále na jih. Ve 20 letech 19. století zde Španělé vybudovali pevnost pro ochranu tzv.Španělské stezky.

V 1829 tudy projížděl Raphael Rivera (Mexický průzkumník) a dal této oblasti název Las Vegas. V roce 1848 USA vyhrává válku nad Mexikem. Do oblasti začali přijíždět Mormoni a začali zde stavět díky rychlému těžebnímu průmyslu malé osady. Od 18. ledna 1867 byly pozemky dnešního Las Vegas součástí Nevady. Pomalu, ale jistě sem začala pronikat i železnice. Železnice se dokončila na jaře roku 1905 a spojovala Los Angeles a Salt Lake City. 15. května 1905 se postavila další osada nedaleko pevnosti Fort Baker pod názvem Las Vegas.

První hotel se otevřel v roce 1906, což bylo základem pro pozdější Fremont Street. V roce 1911 osada dostala status města. V Nevadě v roce 1931 došlo k legalizaci hazardních her a tím se rozjela velká stavba kasín a hotelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *