Objevte kouzlo letních pobytů v moravských lázních

Když se řekne letní dovolená, většina z nás si představí moře, pláž a horké slunce. Ale co takhle objevit něco nového a strávit svůj letní pobyt v klidném prostředí lázní? Česká republika i Slovensko nabízí nepřeberné množství možností, kde načerpat novou energii a vyzkoušet tradiční i moderní léčebné metody. V dnešním článku se podíváme na dvě konkrétní lázeňská místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Luhačovice nabízejí tradicí a kvalitní minerální prameny

Jedním z nejznámějších lázeňských míst České republiky jsou Lázně Luhačovice. Nachází se ve Zlínském kraji a jejich historie sahá až do 17. století. Luhačovický pramen Vincentka patři mezi nejsilnější minerální prameny u nás doma.

Luhačovice jsou známé i dalšími léčivými minerálními prameny. Ty pomáhají například při léčbě dýchacích cest, trávicího ústrojí i pohybového aparátu. Kromě toho zde můžete vychutnat i překrásnou přírodu a unikátní architekturu v podobě Jurkovičových staveb. V rámci pobytu můžete také využít balneoterapii, která zahrnuje koupele, masáže, inhalace nebo bahenní zábaly.

Lázně Lednice – relax v srdci jižní Moravy

Lázně Lednice jsou jedním z těch úžasných míst, kde si člověk může dopřát opravdu skvělý odpočinek. Nachází se v samém srdci krásného Lednicko-Valtického areálu, který je proslulý svou nádhernou přírodou a bohatou historií. Při návštěvě Lázní Lednice budete obklopeni malebnou krajinou s rozlehlými parky, romantickými rybníky a impozantními památkami.

Lázně se pyšní také svými ubytovacími kapacitami. Můžete si vybrat mezi elegantním pokojem s balkónem a výhledem na park, útulným apartmánem pro celou rodinu nebo dokonce stylovou suitou pro ty, kteří hledají opravdový luxus.

Letní pobyty v lázních jsou skvělou alternativou k tradiční dovolené u moře. Nabídka českých a slovenských lázní je velmi bohatá, ale Luhačovice a Lednice patři mezi ty nejlepší. Ať už hledáte klidné prostředí pro relaxaci nebo aktivní dovolenou spojenou s léčebnými procedurami, tato místa Vás jistě nadchnou svým jedinečným kouzlem.

fountain, park, fridge lock
Objevte kouzlo letních pobytů v českých a moravských lázních

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *