Prevence na zimu

Zima klepe na dveře a s ní přichází i čas spousty nemocí, které nás mohou potrápit. Je to období častých chřipkových epidemií, nachlazení, angín či viróz. Proto je dobré se na ně připravit, posilovat svůj imunitní systém a tak jim předejít. Jakmile nás totiž začne škrábat v krku, třeštit hlava a pobolívat celé tělo, na prevenci už je pozdě. Bolest v krku není nic příjemného, proto je prevence tak významná, právě dobrá imunita je před angínou nejlepší ochranou. Lidé se silným a zdravým organismem nebývají příliš častou obětí nemocí, na rozdíl od lidí unavených a s oslabenou imunitou, kteří jsou k onemocněním daleko náchylnější. Díky tomu přechází z nemoci do nemoci, což jejich imunitu ještě více oslabuje.

Posílení imunity lze dosáhnout několika způsoby. Základem je vyvážená strava s dostatečným přísunem minerálů a vitaminů, především vitaminu C, který najdete hlavně v ovoci, ve velkém množství je obsažen v jablkách, pomerančích a grepech. Nezapomeňte na dostatek tekutin, k pití je ideální teplý čaj s citronem, výborné účinky má čaj šípkový a zázvorový. Dopřejte si dostatek pohybu, ne nadarmo platí přísloví ve zdravém těle, zdravý duch. Navíc lidé, kteří jsou zvyklí pravidelně sportovat, jsou daleko méně náchylní k nachlazení. Zároveň ale dodržujte klidový režim, dostatečně spěte, udržujte se v psychické pohodě, odbourejte napětí i stres a utužujte organismus. Starost věnujte i důsledné hygieně, především časté a důkladné mytí rukou. Právě tudy se totiž přenáší nejrůznější viry a baterie, důsledným mytím tak zničíte choroboplodné zárodky, které by mohly nemoc vyvolat. Dbejte na teplé oblečení, abyste předešli prochladnutí a zbytečně neoslabovali Váš organismus a nedávali tak nemoci šanci. Používejte léky proti bolesti v krku s anestetickými a antiseptickými vlastnostmi, které okamžitě utlumí potíže, usnadní polykání a odstraní zánět v krku. Jestliže se Váš stav do tří dnů nezlepší nebo dokonce zhorší, vyhledejte lékaře. Angína by se rozhodně neměla podceňovat, její přecházení by mohlo být nebezpečné a vést až ke vzniku pozdějších závažných komplikací.

1 komentář: „Prevence na zimu

  • 24.5.2020 (5:07)
    Permalink

    My dbáme nejen na naši prevenci před onemocněním, ale také na prevenci komínu, který necháváme každý rok čistit, aby nám kamna dobře hořela a měli jsme tak doma teplo. Jinak bychom onemocněli raz dva. V celém domě máme podlahové topení, které je napojené na krbová kamna a kamna jsou zase napojená na nerezový komín, který jsme si před lety koupili z https://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy . Moje domněnka, že jsou nerezové komíny nejlepší se mi potvrdila, protože jsme s ním zatím neměli žádný problém.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *