Prevence na zimu

Zima klepe na dveře a s ní přichází i čas spousty nemocí, které nás mohou potrápit. Je to období častých chřipkových epidemií, nachlazení, angín či viróz. Proto je dobré se na ně připravit, posilovat svůj imunitní systém a tak jim předejít. Jakmile nás totiž začne škrábat v krku, třeštit hlava a pobolívat celé tělo, na prevenci už je pozdě. Bolest v krku není nic příjemného, proto je prevence tak významná, právě dobrá imunita je před angínou nejlepší ochranou. Lidé se silným a zdravým organismem nebývají příliš častou obětí nemocí, na rozdíl od lidí unavených a s oslabenou imunitou, kteří jsou k onemocněním daleko náchylnější. Díky tomu přechází z nemoci do nemoci, což jejich imunitu ještě více oslabuje.

Posílení imunity lze dosáhnout několika způsoby. Základem je vyvážená strava s dostatečným přísunem minerálů a vitaminů, především vitaminu C, který najdete hlavně v ovoci, ve velkém množství je obsažen v jablkách, pomerančích a grepech. Nezapomeňte na dostatek tekutin, k pití je ideální teplý čaj s citronem, výborné účinky má čaj šípkový a zázvorový. Dopřejte si dostatek pohybu, ne nadarmo platí přísloví ve zdravém těle, zdravý duch. Navíc lidé, kteří jsou zvyklí pravidelně sportovat, jsou daleko méně náchylní k nachlazení. Zároveň ale dodržujte klidový režim, dostatečně spěte, udržujte se v psychické pohodě, odbourejte napětí i stres a utužujte organismus. Starost věnujte i důsledné hygieně, především časté a důkladné mytí rukou. Právě tudy se totiž přenáší nejrůznější viry a baterie, důsledným mytím tak zničíte choroboplodné zárodky, které by mohly nemoc vyvolat. Dbejte na teplé oblečení, abyste předešli prochladnutí a zbytečně neoslabovali Váš organismus a nedávali tak nemoci šanci. Používejte léky proti bolesti v krku s anestetickými a antiseptickými vlastnostmi, které okamžitě utlumí potíže, usnadní polykání a odstraní zánět v krku. Jestliže se Váš stav do tří dnů nezlepší nebo dokonce zhorší, vyhledejte lékaře. Angína by se rozhodně neměla podceňovat, její přecházení by mohlo být nebezpečné a vést až ke vzniku pozdějších závažných komplikací.

4 komentáře: „Prevence na zimu

 • 24.5.2020 (5:07)
  Trvalý odkaz

  My dbáme nejen na naši prevenci před onemocněním, ale také na prevenci komínu, který necháváme každý rok čistit, aby nám kamna dobře hořela a měli jsme tak doma teplo. Jinak bychom onemocněli raz dva. V celém domě máme podlahové topení, které je napojené na krbová kamna a kamna jsou zase napojená na nerezový komín, který jsme si před lety koupili z https://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy . Moje domněnka, že jsou nerezové komíny nejlepší se mi potvrdila, protože jsme s ním zatím neměli žádný problém.

  Reagovat
 • 7.6.2020 (23:56)
  Trvalý odkaz

  Musím souhlasit s tím, že před zimou je určitě dobré tělo zásobit vitamíny. Sama to tak dělám každý rok. Sama jsem doplňků stravy, které obsahují různé vitamíny vyzkoušela poměrně hodně, ale asi nejvíc se mi osvědčil tento: https://imunity2go.harmonelo.shop/harmonelo-life-d512/ Je totiž vyrobený především z goji a dračího ovoce, což jsou poměrně známé vitamínové bomby.

  Reagovat
 • 23.8.2020 (22:45)
  Trvalý odkaz

  Vždy když přichází zima, snažím se zvýšit svoji imunitu. Chodím také pravidelně cvičit, otužuji se, navštěvuji častěji doktora aby mi případně zjistil některá onemocnění. Při poslední návštěvě mi doporučil, abych si pořídila infralampu. Přišlo mi to přezité, ale ty účinky jsou fakt.. wow. Mrkněte na některou zde: https://www.testino.cz/infralampy

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *