Tipy na 3 užitečné nástroje, které zvednou produktivitu i ve vaší firmě

Na začátku stojí podnikatelský nápad, nesmírné nadšení a nezměrná chuť pracovat. Jenomže zakrátko se z většiny činností stane rutina, kterou chcete mít co nejdříve za sebou. Je to přirozené a neměli byste se za to na sebe hněvat. Jenomže to nic nemění na tom, že produktivita práce a efektivita procesů rapidně klesají – a vidina úspěchu se najednou zdá být poněkud rozmazaná. Jak z toho ven? Když začnete používat chytré nástroje, takřka okamžitě se vám vrátí chuť tvořit velké věci.

1) CRM systém

Pokud ještě nepoužíváte systém CRM, měli byste si co nejdříve nějaký pořídit. Vhodně zvolený CRM software zajistí, abyste měli všechna důležitá zákaznická data pohromadě a mohli k nim kdykoliv přistupovat všichni členové marketingového či obchodního týmu, jakožto i zákaznická podpora a další kompetentní osoby.

S pomocí CRM snadno automatizujete mnohé rutinní procesy související s udržováním stávajících zákazníků, identifikujete jejich klíčové potřeby a zajistíte si jejich dlouhodobou přízeň. Navíc si v mnoha ohledech usnadníte marketing a projektový management. Vyzkoušet můžete třeba české eWay-CRM, které je ve FREE verzi zdarma.

2) StayFocused

Kdybyste si spočítali, kolik času denně strávíte prohlížením stránek, které nijak nesouvisí s vašimi pracovními aktivitami, pravděpodobně byste se zděsili. Naštěstí existují rozšíření pro prohlížeče jako StayFocused – jednoduše si v něm zablokujete problematické weby a budete se moct plně soustředit na práci.

3) Clockify

Nedaří se vám plnit plány včas a netušíte, kde je problém? Prozradí vám to Clockify – aplikace, která bedlivě sleduje vše, co uživatel na počítači dělá a informuje o tom, kolik času připadá na jednotlivé aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *