Tipy pro rekonstrukci panelákové koupelny

Blíží se čas, kdy bude z vaší koupelny reprezentativní prostor, který jste si dlouho přáli. Jak na to a co si pohlídat?

Pozor na rozpočet

Nejvíce důležitý krok ze všeho. Kolik to vlastně bude celé stát? Rekonstrukce koupelny vás může vyjít na několik tisíc, ale také na mnohem vyšší číslo. Vše se odvíjí od složitosti úkonů a zvolených materiálů. Nechejte si poradit a stanovit rozpočet. Například stolařství v Ostravě provádí rekonstrukce po celé republice a vždy vám vytvoří cenovou nabídku, které se následně pevně drží.

Paneláková koupelna – třeba postačí sádrokarton

Není potřeba, aby se bouralo celé bytové jádro. Pokud je v pořádku, bude stačit, když se opláští sádrokartonem. Samozřejmě se ale musí jednat o bytové jádro, které tíhu tohoto materiálu unesou. Pokud ano, dostáváte se cenou mnohem níže a rekonstrukce bude velmi rychlá.

Sanitu a další prvky vybírejte dopředu

Jako první budete řešit dispozice, ihned nato je vhodné, abyste si vybrali vhodnou sanitu a nábytek. Vše musí rozměrově sedět a vejít se i do malé koupelny. S vyměřením a volbou vhodné sanity i nábytkového designu vám ochotně pomohou firmy, které se rekonstrukcemi zabývají.

Trocha papírování

Budete bourat bytové jádro, aniž byste zasahovali do nosné konstrukce? V tomto případě oprav vám bude stačit stavební ohlášení. Kdybyste ale zasahovali do nosné konstrukce panelového domu, je nutné si zajistit patřičné stavební povolení. Úředníky zde bude zajímat, jaké technologie budou během prací použity.

Zajistěte si náhradní bydlení

Celkově se rekonstrukce provádí v řádu několika dnů. Většinou je do dvou týdnů vše hotovo. Jelikož se ale pracuje v prostoru koupelny a většinou i toalety, byt je v nevyhovujících hygienických podmínkách. Proto je pro dobu rekonstrukce koupelny v paneláku dobré si zajistit náhradní bydlení.

Rekonstrukce bude snadnější, když ji svěříte do odborných rukou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *