Výška postele

Od toho, jak se vyspíme, se odvíjí celý náš den. Pokud jste tedy ráno unavení víc, než když jste večer uléhali do postele, pak se jen těžko můžete těšit na to, co vás čeká a také překonávat nejrůznější překážky všedních dnů pro vás bude daleko obtížnější. Přitom stačí tak málo – kvalitní postel, matrace a rošt. Proto vybírejte pečlivě a důkladně. Kromě vzhledu postele, vezměte v potaz hlavně její rozměry. Zatímco pro výběr správné šířky a délky postele panují určitá pravidla, s výškou je to jiné.

Na to, jak se nám z lůžka vstává, má vliv nejen náš věk a zdravotní stav, ale i výška plochy, na níž ležíme. Když jsme mladí, zdraví a v kondici nad nějakou výškou se vůbec nepozastavujeme, vyskočili bychom klidně z dvaceti centimetrů, což je tloušťka matrace a roštu. Avšak s přibývajícím věkem a příchodem prvních zdravotních potíží je to čím dál náročnější. Tělo může být opotřebované, začne se projevovat bolest páteře, kloubů, svaly mohou ochabovat. Proto, čím je postel vyšší, tím lépe se nám do ní uléhá a snadněji se z ní ráno vstává. Zároveň ale dávejte pozor i na to, aby nebyla až příliš vysoká. Ideální výška postele i s matrací je 40 – 55 centimetrů. Pokud se rozhodnete pro nižší postel, uvědomte si, jak dlouho budete moci takové lůžko používat. V potaz vezměte také hygienické hledisko. U země se totiž pohybuje nejvíce rozvířeného prachu, nečistot a bakterií, což je nežádoucí nejen pro alergiky, astmatiky a citlivější jedince, ale neprospívá to ani zdravému člověku. Proto nevolte postel nižší než 30 cm.

Pokud chcete investovat do opravdu kvalitní postele, pak máte na výběr několik možností. Rozhodnout se můžete pro čalouněnou postel, která je charakteristická neskutečným pohodlím, kvalitním materiálem i atraktivním designem. Volit můžete také postel z masivního dřeva, která vyniká nejen svým kvalitním zpracováním, ale i vysokou životností, odolností a krásnou vůní – do ložnice vám tak vnese kus nefalšované přírody. Anebo si dopřejte luxus v podobě kontinentálních postelí neboli postelí typu Box spring, které jsou velkým hitem především na západě. Jejich velká variabilita designů poskytuje ten nejvyšší možný komfort.

Výška ložné plochy je u nich totiž až kolem 60 cm. Oblíbené jsou především v prestižních mnohahvězdičkových hotelích. Skládají se z dřevěného rámu nebo základny, spodní nosné matrace, která roznáší váhu spáče a vrchní pružinové nebo pěnové matrace zajišťující komfort a správné uložené páteře během spánku. Lůžko může být také doplněno krycí matrací umocňující pohodlí a dotvarování matrace. Všechny prvky spolu dokonale souzní a vytváří potřebnou rovnováhu mezi oporou a komfortem potřebnou pro kvalitní a ničím nerušený spánek.

Kontinentální postele tak ocení všichni, kteří chtějí spát zdravě a kvalitně si během noci odpočinout. Zejména je díky větší výšce ocení senioři a lidé, kteří svou výškou ční nad ostatními. Uvítají je také nastávající maminky zejména v období vyššího stupně těhotenství a alergici – u země se totiž drží prach a bakterie, vyšší postel tak pomůže předejít nepříjemným alergickým reakcím. Přednost by jim měli dát také milovníci tepla, od podlahy jde totiž chlad, vyšší postel tak zajistí optimální teplotu. Radost ale udělají i hospodyňkám, protože jsou praktičtější na úklid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *