Nerezové komíny nabízí spoustu výhod – seznamte se s těmi nejdůležitějšími

Komín nesmí chybět u žádného domu, který se spoléhá na své vlastní vytápění. Nemusí už ovšem jít o těžká cihlová „monstra,“ s nimiž si většina z nás jednoduše neporadí.

Naopak. Na popularitě nabírají i nerezové kouřovody a komíny. A rozhodně k tomu mají důvod. Potěší totiž svými vlastnostmi  i cenou. Navíc mají prakticky neomezené použití.

Kde všude se komíny z nerezu uplatní?

Opravdu nejsou v tomto směru nijak limitovány. Hodí se pro novostavby  i rekonstruované domy, ale své uplatnění najdou i u průmyslové instalace. A skvěle nahradí tradiční materiály i v oblasti dodatečné přístavby komínů například v případě, kdy se rozhodneme přejít z elektrického vytápění na to ruční.

A jaké výhody nerezové komíny nabídnou?

  • Nízkou hmotnost,
  • perfektní vzhled,
  • univerzálnost (hodí se pro všechny druhy paliv a k jakýmkoliv spotřebičům),
  • jednoduchou a především rychlou montáž,
  • jsou odolné proti vyhoření sazí,
  • lze je ohnout za pomoci kolen,
  • nabídnou okamžitou použitelnost ihned po montáží,
  • lze je použít i při rekonstrukci a vložkování komínů.

Jak na výběr nového komínu

Ještě předtím, než se rozhodnete pro nové řešení, si musíte ve všem udělat jasno. Zrekapitulujte si zejména to, k jakému spotřebiči bude komín připojen a následně všechny potřebné informace poskytněte odborníkovi. Poradí vám, jaký typ komínu vám bude vyhovovat. Posléze můžete začít hledat to nejlepší řešení.

Možností, které náš trh nabízí, je totiž opravdu hodně. Komíny lze získat v různých povrchových úpravách, ovšem jejich prostřednictvím je možné také vyvložkovat komín stávající a zachovat tak u domu například žádoucí retro vzhled.

Rekonstruujete? Pak dost možná budete potřebovat víc, než jenom komín. Co takhle potrubní systémy, zámečnická výroba nebo třeba ocelové konstrukce? Vše potřebné pořídíte na stránkách stavby-complet.cz. Poradí vám také se správným výběrem a nabídnou rychlá, levná a kvalitní řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *