Hledáte ty nejlepší pomocníky pro 3D skenování a tisk? Víme, co vám usnadní práci

3D technologie jsou na vzestupu, takže dnes je s trochou nadsázky vlastní už každá větší firma. Patříte také mezi tiskařské nadšence, ale přesto cítíte, že vám k dokonalosti stále ještě něco chybí?

Nechte si doporučit několik užitečných gadgetů a vychytávek, které vás v žádné situaci nenechají na holičkách. Máme pro vás pár šikovných tipů.

Při skenování průhledných materiálů vsaďte na zmatňující spreje

Může se to stát i vám. Dostanete do rukou kousek ze skla nebo průhledného plastu  a následně zjistíte, že 3D scany nevycházejí zdaleka tak přesně, jak by bylo třeba. Řešením je zmatňující sprej, který stačí aplikovat na povrch a váš 3D scanner  bude opět pracovat přesně tak, jak má.

Rotační desky usnadní veškeré automatické procesy

Je už vaše skenování do jisté míry automatizováno? Pak ho posuňte ještě o malý krůček dál za pomoci rotačních desek. Na ně jednoduše sledovaný předmět umístíte a rotační deska se poté postará o kompletní 360° obraz, jež pak dokáže obsluha přímo zpracovat. Vaše 3D tiskárna  tak může být vytížena doslova na maximum a šetřit vám tak čas i peníze.

Terčíky pro opravdu velké výzvy

Zejména při detailním skenování nějakého předmětu se může stát, že se do zorného pole paprsků zkrátka nevejdou. Pokud ovšem použijete terčíky, rozmístěné na geometricky jednoduchých místech, bude výsledek perfektní i za těchto okolností. Jde vždy o přesnější řešení než při použití některé z funkcí zarovnání snímků za pomoci shody.

Struny volte podle svých potřeb

Říká se jim také filament  a dnes jsou na trhu dostupné ve více než 1 000 druzích co do materiálů a barev. Snadno si tak vyberete přesně tu, kterou aktuálně potřebujete. A to nejlépe tam, kde nebudete muset na svou objednávku dlouho čekat. V e-shopu abc3d.cz mají přes 75 % tohoto zboží stále skladem. Stačí si tedy jen zvolit své favority za příznivou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *