Průmyslové komíny jsou vhodné do každého provozu. Důležitá je jejich pravidelná revize

I v současnosti se většina provozů neobejde bez průmyslových komínů, které jsou pro ně nepostradatelné. Jejich realizace je přitom možná i na méně dostupných místech či v atypických provozech. Dostupné jsou tak pro teplárenský, chemický či potravinářský průmysl. Vhodným řešením jsou například třísložkové komíny, u nichž se však podnikatelé také nevyhnou pravidelné revizi.

Průmyslové komíny lze realizovat téměř v  každém provozu

Celá řada odvětví potřebuje ke svému provozu průmyslové komíny, přičemž jejich realizace nemusí být vždy zrovna jednoduchá. Nejčastěji se bez nich neobejdou firmy podnikající v chemickém, teplárenském či potravinářském průmyslu, přičemž téměř každou realizaci je nutné upravit na míru danému provozu.

Možné řešení nabízí třísložkový komín, který je obvykle náhražkou za klasické zděné komíny – ty totiž nejsou pro většinu provozů vhodné nebo dostačující. Jejich velkou výhodou je především jejich přizpůsobivost, díky čemuž je lze použít téměř u všech spotřebičů a typů budov. V hodné jsou tedy nejen pro průmyslové budovy, ale i soukromé stavby či činžovní domy. Posledním plusem je možnost postavení komínu i v méně dostupných prostorách.

Pravidelná revize od profesionálů je základ

Pokud vaše nemovitost či provoz disponují komínem, je nutné myslet také na bezpečnost. Té lze dosáhnout nejen pomocí kvalitní realizace, ale i pravidelné revize komínů. Oboje vám dokáže zajistit i firma Stavby COMPLET CZE s.r.o., která se specializuje na realizace komínů a jejich revizi. Tu vám dokáže zajistit jak u průmyslových komínů, tak i těch klasických.

Vše je prováděno podle platných norem a zákonu 320/2015, včetně vyhlášky 34/2016 Sb. Firma vám následně předá pečlivě vypracovanou kontrolní zprávu, v níž vás upozorní na veškeré závady a zároveň pro vás vypracuje návrhy pro zlepšení hospodárnosti vámi využívaných spotřebičů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *