DLS internet a jeho rychlost: Jak na jeho rychlé změření?

Mezi nejoblíbenější způsoby připojení k online síti se řadí DLS internet, který je připojený prostřednictvím kabelu k telefonní lince. Ceněný je především pro svoji stabilitu a rychlost, která je v porovnání s bezdrátovou sítí výrazně vyšší. Pokud zvažujete, že si DLS také zřídíte, měli byste si nejprve zjistit jeho dostupnost na vaší adrese. Jak na to a jak změřit jeho rychlost?

Rychlost internetu vám změří poskytovatel internetu

V současnosti se téměř nikdo neobejde bez internetu, a proto roste poptávka po službách, které nabízí rychlé a stabilní připojení. Nejoblíbenějším typem připojení je zejména DLS internet, který funguje skrze telefonní linku, díky čemuž je většinou rychlejší a stabilnější než jiné alternativy.

Velkou výhodou je také fakt, že se jedná o dostupný internet, který si můžete zřídit téměř na všech adresách. Důležitá je především rychlost internetu, která nemusí být ve všech lokalitách stejná. Právě proto je nutné DLS rychlost nejprve změřit a teprve poté přistoupit k jeho zprovoznění u vás doma. Měření rychlost vám zpravidla poskytne poskytovatel internetu.

Měření rychlosti internetu můžete provést i svépomocí

Pokud již máte DLS internet připojený a potřebujete zjistit jeho rychlost, můžete vše provést svépomocí. K měření rychlosti internetu budete potřebovat pouze notebook s aktualizovanými ovladači a správně nastaveným operačním systémem. Poté stačí notebook připojit k internetu prostřednictvím kabelu a zapnout měření na stránkách jednoho z poskytovatelů.

Využít můžete například nástroj u poskytovatele Nej.cz, kde během pár minut uvidíte přesné výsledky měření. Během něj je dobré notebook nějak zvlášť nezatěžovat a nevyužívat služby, které mohou měření ovlivnit – většinou se jedná například o pouštění videí, sledování filmu či stahování. Následně vám poskytovatel může nabídnout i lepší alternativu, se kterou budete moci využít internet naplno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *