Jídelní stůl je základem každé kuchyně. Jak na jeho výběr?

Každá kuchyně má svojí jídelní část, jež je jejím pomyslným středem. Právě proto je dobré jejímu vybavení věnovat alespoň trochu času a vytvořit si tak místo, kde si budete moci vychutnat večeři se svojí rodinou. Vhodnou volbou jsou jídelní stoly z masivu, které nejenže disponují skvělým designem, ale zároveň nabízí i vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Jídelní stůl si vyberte na míru vašim potřebám

Pokud se rozhodujete, že si pořídíte nový jídelní stůl, nebo si teprve zařizujete jídelní část kuchyně, neměli byste si koupit první dřevěný jídelní stůl, na nějž narazíte. Naopak se zaměřte na to, co od stolu očekáváte a kde přesně ho budete využívat. V první řadě je dobré zhodnotit rozměry stolu, jež se budou zpravidla odvíjet od počtu osob v domácnosti.

Jestliže máte v plánu pořádat větší večírky či rodinné večeře, jsou možným řešením rozkládací jídelní stoly z masivu, s nimiž navíc ušetříte i trochu prostoru. Samotná výška stolu je obvykle u všech stolů stejná a pohybuje se mezi 72 až 78 cm. V případě šířky je škála nabízených modelů stolů podstatně širší, ale ne vždy musí odpovídat vašim představám – za pomyslný ideál je považována šířka 80 cm.

Pozornost věnujte i designu jídelního stolu

Velká část lidí má tendenci podcenit design nábytku, což je však velká chyba. Ve výsledku tak mají doma kvalitní nábytek, který k sobě neladí a interiér kvůli tomu působí neuceleně. Pokud si nevíte rady s výběrem můžete navštívit e-shop Belterra, který vyrábí a zároveň prodává kvalitní designový nábytek. V nabídce má opravdu širokou škálu designů, přičemž se ani nebojí kombinace různých materiálů. Narazit můžete například na kombinaci keramiky a dřeva nebo kovu a dřeva.  V jeho sortimentu jsou však dostupné i klasické dřevěné jídelní stoly v různých dřevěných dekórech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *