Židle nebo lavice ke kuchyňskému stolu?

Jde o dost staré dilema. Zda ke svému jídelnímu stolu využít židle anebo lavice už řešilo mnoho lidí. Univerzální rada neexistuje, vše záleží jen na vašem vkusu. Jisté ale je, že používání lavic z masivu s sebou přináší hned několik výhod.

Budete šetřit prostor

Hlavní výhodou lavice je fakt, že s ní svůj prostor v bytě využijete na maximum. Dřevěný stůl s lavicí vám zabere jen minimum prostoru, protože nebudete potřebovat prostor, který je jinak potřebný k tomu, abyste své židle mohli od stolu odsunout a posadit se.

Pro menší a stísněné byty by proto masivní lavice měli být jasnou volbou. Pokud vás otázka prostoru až tolik netlačí, stejně jí k sezení u stolu můžete použít, záleží pouze na vašem vkusu. Industriální lavice jsou šikovným a elegantním řešením pro každou domácnost.

V takovém případě bude ideální lavice umístěná u zdi tak, aby se při sezení na ní člověk mohl opřít o zeď a být čelem do místnosti. Z otevřené strany a z čela stolu se přidají židle – jde o moderní řešení v otázce rozvržení kuchyně.

Více míst k sezení

Pokud je vaše rodina početnější, lavice bude opět výborným řešením. V případě několikačlenných rodin byste potřebovali ke svému stolu spoustu židlí. Pokud na jednu stranu stolu umístíte lavici, vejde se na ní mnohem více lidí.

Krásně a elegantně tak můžete usazovat také početnější návštěvy či hosty při rodinných oslavách.

Několik způsobů využití

Moderně designovaná lavice nemusí stát nutně pouze u jídelního stolu.

S její pomocí, pokud přidáte malý kávový stolek, můžete vytvořit útulný čtecí či relaxační koutek kdekoli v domácnosti.

V malých bytech, kde není kuchyně samostatná, ale máte pouze kuchyňský kout, můžete lavici také krásně využít jako předěl. Lavice efektivně rozdělí místnost na kuchyni a jídelnu, případně i obývací pokoj. Navíc místnost dokáže také zútulnit.

Dřevěné lavice z masivu

Dřevěné lavice z masivu, stejně jako další masivní nábytek, s sebou přináší také řadu dalších výhod.

Mezi hlavní výhody patří životnost. Sice si v případě pořizovací ceny připlatíte ve srovnání s nábytkem z dřevotřísky více, ale při masivním nábytku jde o investici na několik desítek let, či dokonce na celý život. Nábytek z masivu dokáže při správné péči přečkat takřka cokoli.

Navíc tento nábytek lze také opravovat a po letech renovovat. Takovou možnost při nábytku z dřevotřísky většinou nemáte. Při jakémkoli větším poškození je nábytek zničený a opravit ho většinou nelze.

Navíc k tomu, aby vám masivní nábytek vydržel léta, nevyžaduje ani extrémní starostlivost a jeho údržba je snadná. Jenom ho stačí při normálním uklízení setřít od prachu. Zvýšenou péči vyžaduje pouze jednou či dvakrát do roka – navoskujete ho voskem na dřevo. Toto postačí, aby vám masivní lavice vydržela celé roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *