Zahradní zakrývací plachty – co vědět, než přikročíte k jejich koupi

Zahradní plachty určené pro zakrytí nábytku, technických pomocníků a dalšího rozmanitého majetku, jsou po všech stránkách pevné a odolné kryty s opravdu všestranným využitím, jež odolají i značným rozmarům počasí.

Velmi snadno se instalují na místo, bez obtíží se s nimi manipuluje a zároveň stále skvěle plní svou původní roli. Díky nim můžete kupříkladu ochránit mnoho prvků zahradní architektury, ale i nejrůznější vybavení nebo nábytek. A aby toho nebylo málo – zakrývací plachty lze používat celoročně.

Materiál, který jen tak něco nezaskočí

Mezi nejoblíbenější produkty tohoto typu patří jednoznačně zakrývací plachta 3,5 x 7,5 m. Svými rozměry vyhovuje většině zahradních výzev a pokud ji právě nepoužíváte, může ji jednoduše schovat třeba do sklepa či zahradního domku. Obvykle se vyrábí z polypropylenu nebo polyesteru, a to v různé vazbě a gramáži.

A jaké mají tyto plachty výhody? Po mnoha stránkách vás příjemně překvapí:

  • Jsou voděodolné,
  • poskytují ochranu proti UV záření,
  • jsou odolné vůči houbám, plísním a znečištění,
  • neublíží jim ani běžné čisticím prostředky a oleje,
  • nevytahují se a neztrácejí tvar
  • a snesou i velké teplotní výkyvy.

Slunce ani mrazu se už nemusíte bát

Dalším bonusem, který pro vás obdélníkové zakrývací plachty mají, je i velmi dobrá tepelná izolace. Jinými slovy – jde o materiál je natolik silný a nepropustný vůči povětrnostním vlivům, že se u chráněných předmětů v žádném případě nemusíme obávat zamrznutí nebo naopak přehřátí.

A na co si dát při výběru pozor? Důležitý je především typ povrchové úpravy, a dále také způsob upevnění a celková kvalita materiálu. Kvalitně zpracovaná plachta má dvojitě vyztužený okraj, který se netřepí, a jako bonus vám nabídne i dobře zabudovaná instalační oka nebo pevné silonové šňůry, díky nimž zůstane na místě i během toho nejnepříznivějšího počasí.

A kde takové pomocníky sehnat? Vyzkoušejte Peplachty.cz, kde své výrobky nabízí výrobce stínících tkanin a plachet firma Štěpáník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *