Masivní dřevěné dveře

Měli jste někdy příležitost obdivovat veliké masivní dřevěné dveře v síních hradů a zámků? Možná jste si říkali že byste si takové dveře, i přesto že jsou vzhledově impozantní, do svého bytu či domu nikdy nepořídili, protože vypadají zastarale a nezapadají do novodobých tendencí. Avšak pojem masivní dveře nespočívá pouze v robustnosti, a impozantní velikosti. Znamená to také, že dveře byly vyrobeny z dřevěného masivu, ne z dýhy nebo dřevotřísky, ale z celých dřevěných prken, která byla nařezána z právě pokáceného stromu

Současné trendy moderní architektury se ubírají směrem co největšího využívání přírodních materiálů. Proto se v moderních vilách a nových bytech stále více objevují prvky s využitím například kamene nebo masivního dřeva. Někdo by mohl namítnout, že má doma dřevěné dveře už dávno, to je samozřejmě možné, ale je to opravdu kvalitní dřevěný masiv, nebo jen obyčejná dřevotříska?

Kromě působivého vzhledu a luxusnímu statusu nese dřevěný masiv sám o sobě množství dalších výhod. Na trhu může nezkušený zákazník narazit na širokou škálu imitací dřevěného povrchu masivu, které jsou v dnešní době opravdu kvalitní a na první pohled nerozeznatelné od originálu. Rozdíl však spočívá ve vlastnostech různých materiálů. Dveře z pravého dřeva jsou mnohem odolnější vůči nárazům, opotřebení, a jejich povrch je mnohem těžší poškrábat. Izolační vlastnosti dřeva jsou také na úplně jiné úrovni než u levnějších materiálů.

Důležitou výhodou dřeva je také jeho zdravotní nezávadnost. V porovnání s ostatními materiály je to ekologicky nejčistší materiál pro výrobu nábytku. Pokud se pro lakování využívají také zdravotně nezávadné prostředky, neuvolňují se ze dřeva žádné toxické, či rakovinotvorné látky, jako formaldehydy, které se využívají v dřevotřískových deskách.

Naše dveře s sebou také nesou nezapomenutelnou vůni suchého dřeva a pryskyřice která naplní váš domov útulnou a příjemnou atmosférou.

Spolu s mnohem delší životností jsou dveře zároveň velmi nenáročné na údržbu. Dveře od nás dostanete již navoskované a jediným vašim úkolem bude občas je přetřít vlhkým hadříkem. Stejně jako údržba velmi prostá i případná oprava škrábanců a rytin. Stačí poškozené místo jemně přebrousit a znovu navoskovat, takže nemusíte znovu ošetřovat celé dveře.

I přesto že jsou dveře z pravého dřeva dražší než jejich laminátový protějšek, po přepočtu na čas, který vám budou věrně sloužit, vychází mnohem levněji, z toho důvodu že vám vydrží mnohem déle než levné dveře. Stačí si spočítat kolik dýhových dveří vyměníte za dobu služby jedněch masivních, a přijdete na to, že na první pohled levnější dveře se vám časem dokonce i prodraží.

Na trhu je velmi široká nabídka masivních dveří z exotických dřevin, které je obtížné zkombinovat  s klasickým českým nábytkem v dekorech dubu či buku. Firma Erkado ale poskytuje i množství masivních dveří z méně extravagantního dřeva, jako smrk nebo borovice, takové dveře sladíte se svým interiérem velmi jednoduše, a pokud je doplníte i správným kováním a detaily, budou vypadat jako na míru dělané pro váš byt.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat, nebo se stavte v jednom z našich showroomu v Praze 10  a Praze 6 nebo v Brně, a naši zaměstnanci vám rádi poradí. Adresy najdete na https://dvere-erkado.cz/kontakty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *