Jak vyčistit zámkovou dlažbu od nejrůznějších skvrn

Neustále hostíte své přátele při letním grilování? Pak se jistě snažíte, aby vaše zahrada byla opravdu krásná a obdivuhodná. Stejně tak se snažíte, aby chodníky či příjezdové cesty byly bez plevele a aby se na ně člověk nebál stoupnout. Bohužel právě příjezdové cesty nebo chodníky, které jsou tvořené zámkovou dlažbou, jsou náchylné k řadě skvrn a k řadě nečistot. Problémem bývají velice často skvrny od oleje nebo malta, jež jde z jednotlivých dlažebních kostek jenom stěží dolů. Nelamte si však hlavu s tím, jak vyčistit zámkovou dlažbu. Poradíme vám a během pár minut budete zase o něco moudřejší. Řešením je tlakové čištění dlažby.

Na skvrny od oleje platí vysokotlaký čistič

Příjezdové cesty jsou často pokapány olejem, který se spustil z auta. A jelikož je to olej jako každý jiný (čili pořádně mastný), z jednotlivých dlažebních kachliček se mu moc nechce. Naštěstí si nemusíte zoufat a pátrat na internetu po jiné dlažbě, i takový problém, jako je olej, je možné ze zámkové dlažby odstranit. Chce to jen pár pomocníků, a to vysokotlaký čistič a chemické prostředky

Jelikož je olej opravdu tvrdohlavý a z kachliček se mu moc nechce, je nutné vytasit zmiňované chemické prostředky, které se aplikují vysokotlakým čističem. Kromě motorového oleje tímto způsobem odstraníte i další mastné tekutiny.

Problémem bývá i malta

Jak již bylo zmíněno, obrovským problémem bývá také malta, kterou jde taktéž odstranit ze zámkové dlažby jenom stěží. V tomto případě požádejte o pomoc trochu jiného pomocníka, a to konkrétně mýdlovou vodu a kartáč. Pokud ani tato dvojka nepomůže, na trhu existuje celá řada speciálních odstraňovačů, jež jsou určené mimo jiné i na maltu, vápenné výkvěty nebo na cementové povlaky. Případně se nabízí použít i různé typy čističů, které odstraní maltu nejen z dlažby, ale taktéž ze zahradního nábytku nebo z nářadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *