Vyplatí se koupit nemovitost v dražbě?

Nemovitosti, které jsou nabízené v dražbě bývají finančně výhodné. Jedná se ale většinou o menší města, kde není ze strany dražitelů příliš velký zájem.

Vyplatí se koupit nemovitost v dražbě?

Investice do nemovitosti je v současné době jednou z nejvíce vyhledávaných možností, jak zajistit dobrou budoucnost sobě nebo svým potomkům. Přesto, že jsou nyní nemovitosti velmi drahé, lze koupit levněji a výhodněji.

  • Má to ale svá pravidla a je zapotřebí vědět několik základních informací.

Nemovitost v dražbě je výhodné koupit především mimo velká města. Někdy totiž v menších městech dochází i k opakované dražbě z důvodu nezájmu dražitelů. Díky tomu jde vyvolávací cena logicky směrem dolů.

o   Prvním krokem je zjištění faktu, kde a kdy dražby probíhají.

o   To lze docela snadno zjistit na speciálním portálu, kde jsou všechny dražby zveřejněny.

Ne každý má ale dostatek prostředků na pořízení nemovitosti i v případě nižní cenové relace. Jestliže nemáte žádný „finanční hřích“ z minulých období, pak je nejlepší variantou využít bankovní hypotéku. Potřebné informace vám prozradí hypoteční kalkulačka. Pokud se rozhodnete, že využijete zakoupenou nemovitost k podnikatelským účelům, pak se zkuste s bankou dohodnout na nějakém výhodném produktu, kterým bude rychlá půjčka pro podnikatele.

Nebankovní poskytovatelé musejí mít licenci

Jestliže z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete využít bankovní instituce, pak je další možností online půjčka. Tady je ale na místě velká obezřetnost.

  • Ne každý nebankovní poskytovatel, kterého najdete na internetu nebo v novinách je solidní. Proto vždy doporučujeme využít srovnávač půjček jakým je třeba Lundea.

Pokud má být vaše půjčka bez registru, půjčka bez příjmů nebo jiný nebankovní produkt bez zbytečného rizika, zjistěte si, jestli je vámi vybraný nebankovní poskytovatel uveden v seznamu ČNB. Zde jsou soustředěny nebankovní instituce, které mají pro svou činnost potřebnou licenci. Pokud ji poskytovatel nemá, raději běžte o dům dál.

  • Mohli byste se dostat vinou nesolidního jednání do dluhové pasti.
  • A to si jistě nikdo z nás nepřeje.

Autor článku: Lundea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *