Jak na ryby? Aneb začínáme rybařit
Hledáte si nový koníček, který vás bude opravdu bavit? Chcete trávit svůj volný čas aktivitou, která bude daleko od lidí a kde můžete být takzvaně off-line? Mezi muži (ale i mezi ženami) se stává čím dál více populární rybaření, během kterého si člověk odpočine, zabaví i naučí trpělivosti. Navíc české vody jsou pro rybaření jako dělané, přece jenom se v našich vodách nachází obrovské množství kaprů, jež snáze chytíte na takzvané kapří kuličky, což je krmné boilies, jež je složeno z věcí, které kapři milují.
Že s rybolovem teprve začínáte? Pojďme si prozradit, co všechno je důležité z počátku udělat nebo co byste měli vědět.
Zřiďte si povolenku a nakupte vybavení
Vůbec nejdůležitějším krokem je zřízení povolenky. Ta bohužel něco stojí, a to ať už chcete lovit v pstruhových vodách nebo mimo pstruhových. Cena povolenek se odvíjí jak od toho, ve kterých vodách se budete rybolovu věnovat, tak také od toho, na jak dlouho si povolenku přejedete sjednat. Existují roční, ale i týdenní nebo měsíční či jen jednorázové povolenky, stačí si vybrat.
A dalším krokem je nákup vybavení, což je taktéž velice důležité. Nebudete přece lovit ryby holýma rukama, jako to dělali naši předkové v době pravěku. Součástí vybavení je samozřejmě rybářský prut, podběráky, sítě a návnady. Tím však rybářské vybavení ani zdaleka nekončí.
Vzhůru na ryby!
Pokud máte nakoupené veškeré vybavení a pokud máte za sebou i papírování, je načase se pustit do rybaření. Vezměte s sebou veškerou svou rybářskou výzbroj a výstroj a jeďte k vodě! Dopředu si však pořádně promyslete, jakému druhu rybaření se chcete věnovat. Existuje totiž rovnou několik druhů rybaření, kterým můžete věnovat svůj čas.
Ať už ale zvolíte jakýkoli druh rybaření, vždycky platí, že z počátku si pořiďte vybavení levnější. Nevíte, jestli vás rybaření chytne či nikoli. Až později nahrazujte levné vybavení tím dražším.