S pončem k vodě

Mysleli jste si, že pončo je jenom pestrobarevný kus oděvu jihoamerických Indiánů nebo poměrně nepraktická módní náhražka svetru pro extravagantní nebo poněkud korpulentnější dámy?

Tak to už dávno neplatí. Ponča si totiž našla svoje místo i v šatníku turistů a sportovců. Možná už jste v dešti viděli postavu zahalenou v pláštěnce tvarově odvozené právě od ponča, která má ještě navíc tu výhodu, že se pod ni krásně schová i objemný turistický batoh.

To ale není všechno. Střih ponča je totiž tak praktický, že se jím před pár lety inspirovali i výrobci doplňků pro vodní sporty.

Představte si totiž situaci, že si jdete třeba zasurfovat. Vítr je silný přesně tak, aby se dobře jezdilo. Ale pak slezete z prkna a čeká vás cesta zpět v mokrém neoprenu nebo dokonce v plavkách.

A v tu chvíli už si větrné počasí moc neužíváte. Pokud ale máte po ruce pončo, stačí ho přes sebe přehodit a hned vám bude tepleji. Dokonce si můžete i sednout do auta, aniž byste riskovali mokrou sedačku. Materiál ponča je totiž hodně savý, takže přebytečnou vlhkost hravě zachytí.

Právě velká savost materiálu, ze kterého je pončo vyrobeno, umožňuje i jeho použití místo ručníku. Pokud znáte extra savé rychleschnoucí ručníky, tak zde to funguje velmi podobně. Protože ale ponča obsahují 50 % bavlny, jsou na rozdíl od ručníků velmi příjemná na nošení.

Můžete si je proto vzít k vodě místo županu a vaše sportovní image neutrpí. Protože župan, to je přece kousek určený k relaxaci, k návštěvě bazénů, saun a masážních center.  Někdo ho má dokonce spojený s nemocničním prostředím.

Zatímco sportovní ponča už i svým designem ukazují, že jejich majitel je člověk aktivní a žádný barový povaleč.

Sportovní ponča se vyrábí v různých délkách i barvách. Vyberou si tak jak muži, tak i jejich náročnější polovičky. Ženy také určitě ocení širokou kapuci, která spolehlivě zakryje celou hlavu a jim tak odpadne starost s nošením extra pokrývky hlavy nebo ručníku navíc.

Další velkou výhodou je to, že už nikdy nebudete muset hledat místo, kam se schovat při převlékání. Ponča jsou dostatečně prostorná, abyste se pod nimi nerušeně a pohodlně převlékli.

Každé pončo má také vpředu kapsu (klokanku), do které se hravě vejdou drobnosti typu klíče, sluneční nebo plavecké brýle nebo pár drobných na občerstvení.

Ponča můžou nosit i děti. Existují jak typy juniorské, určené spíš pro dospívající, tak velmi malá dětská ponča o délce 40-50 cm. A jak už to u dětských výrobků bývá, i tady najdete veselé potisky, od puntíků, přes menší vzorky až po rybí kostřičky pro „drsňáky“.

 

Ponča pro vodní sporty jsou velmi praktická a jakmile si je jednou pořídíte, stanou se nedílnou součástí vaší letní výbavy. Už jen proto, že vám ušetří spoustu místa ve vašem plážovém zavazadle.

Velký výběr ponč pro vodní sporty od značky Mystic a Brunotti najdete na stránkách www.mysticstore.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *